Kvôli synovi zmenil nielen svoje násilné a rasistické správanie, ale podstúpil aj náročnú premenu výzoru

14300

Zoznámte sa s Bryonom Widnerom, ktorý bol kedysi plný nenávisti, inklinoval k násiliu a mnohí o ňom tvrdili, že je sociopat. Vo veku 14 rokov sa stal skinheadom a celých strávil 16 rokov v rôznych rasistických organizáciách. Založil dokonca vlastnú rasistickú organizáciu s názvom Vinlanders Social Club, ktorej členovia sú skinheadi, presnejšie v štáte Indiane. Tá sa stala postupne jednou z najrýchlejšie rastúcich rasistických organizácii v USA.

V roku 2005 sa Bryon oženil s Juliou Larsenovou a o rok neskôr mu porodila syna. Práve táto pozícia, do ktorej sa dostal a zároveň zodpovednosť dala mužovi túžbu zmeniť sa a nadobro opustiť rasistické hnutie. A tak aj urobil. Síce trvalo roky, kým sa z neho stal vzorný otec aj manžel, no postupnými krokmi sa mu to podarilo. Už na pohľad bolo vidieť, že je to muž, ktorý je plný nenávisti – preukazovali to aj jeho rasistické tetovania na tvári. „Bol som pripravený zmeniť svoju tvár kyselinou,“ uviedol muž.

S pomocou svojej ženy sa však dostal do tých správnych rúk a znovu začal pracovať na tom, aby sa plnohodnotne začlenil do spoločnosti. Súhlasil aj s odstránením tetovaní z jeho tváre. Našli plastického chirurga, ktorý bol ochotný vykonať zákrok a dokonca anonymný darca mu poskytol 35 000 dolárov, aby tak mohol urobiť. Úplné odstránenie tetovania trvalo asi rok a pol a musel vydržať tucet individuálnych procedúr, z ktorých všetky boli nesmierne bolestivé. Liečba popálenín a nepríjemných vytekajúcich pľuzgierov často trvala niekoľko dní, kým bol pripravený na ďalšiu procedúru pod laserom. Bryon bol však odhodlaný urobiť tú správnu vec pre svoju novú rodinu.

Tento chlapík týmto činom vzbudil pozornosť a stal sa dokonca predmetom dokumentu, ktorý zaznamenáva jeho príbeh vykúpenia nazvaný „Vymazanie nenávisti“. Okrem toho bol nedávno natočený aj celovečerný film s názvom Skin, ktorý je dramatizovanou verziou práve jeho príbehu. Tento zmenený muž teraz dúfa, že jeho príbeh môže inšpirovať ostatných. Ak čo i len jeden rozhnevaný mladý teenager zmení názor a nestane sa skinheadom po tom, ako si pozrie jeho utrpenie, bude to pre Bryona víťazstvo.

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre