12 +1 Zaujímavosť o padlej hviezde cyklistiky menom Lance Armstrong

3213

Lance Armstrong – meno slávneho cyklistu pôvodom z Ameriky, ktorý utrpel nečakaný pád z obrovskej výšky na dno. Prečítajte si zaujímavosti zo života snáď najznámejšieho svetového cyklistu.

3

1. Armostrong je jediný cyklista, ktorý vyhral 7 titulov Tour De Fance po sebe od roku 1999 do 2005. Medaily mu však boli odobrané kvôli dopingu.

2. Bol po ňom pomenovaný asteroid . Vesmírne teleso sa volá 12373 Lancearmstrong .

 

3. Na jednom z prvých pretekov dostal príkaz do trénera aby sa šetril a udržiaval tempo so skupinou. Lance to ignoroval a vydal sa z plných síl vpred . Skončil na 11. mieste, čo bolo najlepšie miesto aké kedy Američan získal . Lance si vtedy osvojil prezývku „Texaský býk“

 

4. Bývalý prezident George W. Bush a Armstrong sú kamaráti . Avšak Lance v jednom rozhovore pre média vyhlásil : “ George je dobrý kamarát a každý má právo nesúhlasiť so svojimi kamarátmi.“
5. V roku 2014 sa Lance pod vplyvom alkoholu dopustil priestupku kedy opitý narazil do dvoch zaparkovaných áut. Neskôr jeho partnerka priznala, že klamala keď vyhlásila, že šoférovala ona aby to neovplyvnilo Lancovu karíéru.

2

6. Lance často klamal o svojom veku len aby sa mohol zúčastniť triliónov.

 

7. Jeho srdce je o tretinu väčšie ako srdce iných ľudí.

 

8. Po diagnostikovaní rakoviny semeníkov mal 65-85% šancu na prežitie. Rakovina napadla aj jeho pľúca a mozog. Po rade chemoterapií a operácií sa však z rakoviny vyliečil vo febrúary 1997.

 

9. V roku 2012 Armstrong po sérií obvyvení z dopingu vyhlásil, že už nebude viac bojovať a vzdáva sa kvôli problémom a stresu, ktoré média a spoločnosť spôsobovali jeho rodine.

 

10. Napriek tomu bolo proti jeho osobe vznesených niekoľko nevyvrátiteľných dôkazov a dopingový škandál jeho týmu bol označený za najviac sofistikovaný a prepracovaný v histórií športu.

11. Armstrong bol neskôr označený 27 svedkami ako „leader“ v oblasti dopingu v rámci teamu a ten, ktorý trval na užívaní zakázaných substancií.

lance-armstrong

12.V roku 2013 Armstrong verejne priznal užívanie drog a vyhlásil, že čokoľvek sa mu teraz deje zaslúži si to. Bola to chyba spôsobená neskutočným hladom po víťazstve.

13. Pre Daily Mail Armstrong povedal: “ Ak ma chcete zostreliť ako vtáčika je tok OK – Som už veľký chlapec, ktorý si ustlal postel a tak sa v nej aj vyspí“

zdroje: bbc, cnn, biography.com, wikipedia, boomsbeat, ppcorn

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre