Láska za mrežami: Motívy žien, ktoré sa rozhodli vydať za sériových vrahov

326

Existuje mnoho prípadov kedy sa ženy rozhodli vydať za sériových vrahov. Ale čo vedie tieto ženy k tomu, aby nadväzovali romantické a intímne vzťahy s ľuďmi, ktorí spáchali také ohavné činy? Tento článok uvádza niekoľko dôvodov, prečo sa niektoré ženy rozhodli urobiť tento krok.

Sláva a pozornosť

Názov internetového článku Denise Minovej sa pýta: „Prečo ženy priťahujú muži za mrežami?“. Nie je ľahké randiť s väzňami, píše autorka. Nielenže si žena možno bude musieť vymeniť listy s niekoľkými alebo dokonca mnohými väzňami, kým s jedným z nich nadviaže „udržateľný vzťah“, ale musí vynaložiť aj „značné úsilie, aby sa s ním stretla“, keďže býva „v zabezpečenom izolovanom zariadení“. Napriek týmto prekážkam to niektoré ženy vytrvajú. Prečo? Jednoducho povedané, jednou z odpovedí na túto otázku je, ako naznačuje Mina, že povesť sériového vraha sa vníma ako očarujúca. Tým, že sa zaňho vydala, sa žena môže považovať za osobu, ktorá dosiahla „náhradnú slávu“. Niektorí sérioví vrahovia, ako napríklad Richard Ramirez a Ted Bundy, mali dokonca fanynky. Nevesta sériového vraha môže vzbudiť veľkú pozornosť.

Zdroj Brandi Alexandra

Fantázia o budúcej blaženosti

Sheila Isenbergová, autorka knihy Ženy, ktoré milujú mužov, ktorí zabíjajú, by s Minou súhlasila. Jedným z dôvodov, prečo sa ženy vydávajú za sériových vrahov, je získať pre seba pozornosť. Nádej však motivuje aj iné ženy. Znášajú ťažkosti, ktoré predstavuje vzťah s mužom za mrežami, pretože si predstavujú budúcnosť s ním. V tejto predstave cítia, že sa jej bude môcť venovať, keď ho prepustia z väzenia, a spolu budú môcť žiť šťastne až do smrti. Táto predstava budúcej blaženosti, v ktorej milenci „začnú zdieľať život plný nekonečnej romantiky“, je takmer nemožná, upozorňuje Isenbergová, pretože takíto zločinci sú len zriedkavo prepustení.

Zdroj Joel Overbeck

Túžba zmeniť ho

Jeden typ žien sa vydá za sériového vraha, pretože si myslí, že ho môže zmeniť. Takáto žena verí, že jej zámer je jednoducho nepochopený, vysvetľuje Pat Brownová, autorka knihy Killing for Sport. Táto žena verí, že jej milovaný je tiež zraniteľný a „trpel strašným zneužívaním.“ Je to typ, upresňuje Brownová, ktorý ochotne stojí pri svojom mužovi a odmieta ho opustiť, aj keď ju pravidelne bije, v nádeji, že ho tým nakoniec „zachráni pred ním samým“.

Zdroj Ross Findon

Sympatie

Tracey Bottomleyová zo západného Yorkshiru v Spojenom kráľovstve si podľa svojich slov uvedomovala, že jej snúbenec, americký sériový vrah Ernest Otto Smith, ju jedného dňa môže zabiť, ale svadba s ním by stála za to, trvala na tom, pretože smrť si nakoniec aj tak vyžiada každého z nás. „Nevadí mi,“ dala jasne najavo, „že by to mohlo byť z jeho rúk.“ Tvrdila, že Smitha, s ktorým sa zoznámila v roku 2018 prostredníctvom väzenského programu priateľského dopisovania, miluje. Zdá sa, že základom jej lásky sú sympatie k vrahovi. Ako povedala samotná Bottomleyová, zneužívanie detí, ktoré jej manžel ako chlapec prežil, „rezonovalo so mnou“. Smith, tradičný snúbenec, trval na kúpe ich svadobných obrúčok, pričom zariadil, aby jej jeho syn, ktorý spravuje Smithove bankové účty, poslal finančné prostriedky na nákup.

Zdroj Cucu Marius-Daniel

Partnerstvo, sex, moc a potreba vyhovieť

Ďalším dôvodom, prečo sa ženy vydávajú za sériových vrahov, je nadviazanie partnerstva zahŕňajúceho zločin aj romantiku, alebo „biznis a potešenie“, ako to uvádza Dirk C. Gibson vo svojej knihe Sérioví vrahovia po celom svete. Mal na mysli Davida a Catherine Birnieovcov, manželský pár sériových vrahov. Priatelia a milenci – od detstva, sa „znovu stretli“ v roku 1985, uvádza Gibson. Catherine následne opustila svojho manžela a šesť detí v prospech Davida a oficiálne prijala Davidovo priezvisko za svoje. Ich zločiny, ktoré zahŕňali únosy, znásilnenia a vraždy, boli motivované takmer výlučne Davidovým sexuálnym pudom a emocionálnou kontrolou nad Catherine. Bola od neho úplne závislá.

Zdroj Womanizer Toys

Sadomasochistická vášeň

Vzájomná vášeň pre sadomasochizmus vytvorila silné puto medzi Karlou Homolkovou a Paulom Bernardom, ktorí sa zoznámili, keď mali 17, resp. 23 rokov. Homolková, submisívna partnerka dominantného Bernarda, vo svojom svadobnom sľube sľúbila, že ho bude „milovať, ctiť a poslúchať“, keď sa vezmú, nie však ako manžel a manželka, ale ako „muž a žena“, čo je zámerná formulácia, ktorá má naznačiť dominantnú úlohu Bernarda v ich manželstve. Homolka vzala svoj svadobný sľub vážne a súhlasila nielen s tým, že bude svojmu manželovi zaobstarávať sexuálne obete, ale aj s tým, že sa k nemu pripojí pri únosoch, sexuálnych útokoch a vraždách ich obetí, z ktorých jednou bola Homolkovej vlastná mladšia sestra. Napokon sa manželia v roku 1993 rozišli, krátko predtým, ako bol jej bývalý manžel identifikovaný ako Scarboroughský násilník. Po ich odsúdení bol Bernardo odsúdený na doživotie. Vďaka dohode o priznaní viny, podľa ktorej musela svedčiť proti nemu, dostala Homolková 12-ročný trest s možnosťou podmienečného prepustenia po troch rokoch. Z väzenia bola prepustená v roku 2005 a v súčasnosti žije pod falošným menom.

Zdroj Randalyn Hill

Zdroj

Michaela Hric
Ahoj, volám sa Michaela. Veľmi rada čítam, cestujem, varím, no a samozrejme píšem. Prajem príjemné čítanie :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre