LEGO čoskoro začne vyrábať svoje stavebnice z recyklovaného plastu

190

Spoločnosť LEGO sa rozhodla ísť ekologickou cestou a začína vyrábať svoje tehličky z recyklovaného plastu. Táto ikonická spoločnosť potvrdila, že úspešne dokončila svoj prvý prototyp nového dizajnu a zloženia ich stavebníc. 

Predstavitelia LEGO tvrdia, že je to posledný krok k tomu, aby vyrábali svoje výrobky iba z recyklovaného materiálu. Tento prvý prototyp, od ktorého si sľubujú veľa, je vyrobený z PET (polyetyléntereftalátového) plastu, ktorý je z recyklovaných fliaš a navrhol ho tím viac ako 150 ľudí. Odborný tím na prototype pracoval od roku 2018.   

1 26
Foto od Facebook

Viceprezident spoločnosti, ktorý má na starosti starostlivosť o životné prostredie, Tim Brooks, uviedol: „Sme nadšení z tohto prielomu. Najväčšou výzvou na našej ceste za udržateľnosťou je prehodnotenie a inovácia nových materiálov, ktoré budú rovnako pevné a odolné, ako je tomu v prípade našich dnešných tehličiek. Pomocou tohto prototypu môžeme predstaviť pokrok, ktorý je našim cieľom“. 

Okrem toho sa spoločnosť zaviazala, že zo svojich krabíc odstráni plasty na jedno použitie a investuje 400 miliónov dolárov, aby zabezpečila udržateľnejšiu budúcnosť. V konečnom dôsledku sú však jej tehličky akýmsi svätým grálom, pokiaľ ide o preukázanie „zelenej dôveryhodnosti“. Síce ešte potrvá určitý čas, kým sa tieto udržateľné stavebnice dostanú do obchodov, tak pilotná výroba by mala prebehnúť už budúci rok. 

Zdroj

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.