Kam v lete na dovolenku? Ak je vašou obľúbenou destináciou Chorvátsko, tu je zopár tipov na najlepšie chorvátske ostrovy

10868

Chorvátsko určite patrí medzi najobľúbenejšie a najnavštevovanejšie letoviská. Ale ako si správne vybrať spomedzi toľkých ostrovov a pláži? V tomto článku prinášame pár tipov ako stráviť leto.

1. Susak

Tento malý piesočnatý ostrov leží pri pobreží väčšieho Lošinju. Pláže Susaku sú nádherné. V skutočnosti je pláž Spiaza v Susaku jednou z najlepších pláži v Chorvátsku. Pre Susak sú charakteristické drobivé, okrovo sfarbené útesy pokryté papradím, divokým feniklom a stúpajúcimi trávami.

Zdroj: Wikimedia Commons

2. Rab

Rab, známy ako jedna z najlepších európskych plážových destinácií, je obdarený desiatkami zátok. Najznámejšia pláž na Rabe je Rajská pláž. Dlhý úsek mäkkého piesku, plytké vody a bohaté vybavenie z neho robia najlepšiu voľbu pre rodiny.

Zdroj: Patty Ho/flickr

3. Silba

Bez áut a bez hotelov je Silba celoročným rajom pre milovníkov pokoja. Aby ste si uvedomili blažené pomalé tempo Silby, prechádzky k nedotknutým plážam sa tu do značnej miery počítajú ako adrenalínový šport. Oblasť je známa svojou nádhernou krajinou, ďaleko od zápch a hlučných davov.

Zdroj: flickr

4. Murter

Murter je jedným z najlepších chorvátskych ostrovov na letné párty, festivaly a koncerty. SuncéBeat, ktorý sa koná koncom júla, je karnevalový festival s prívetivou rodinnou atmosférou. Pokojnú stránku ostrova nenarušia ani slávnosti. Milovníci párty žijú spolu s pokojnejšími návštevníkmi, ktorých priťahuje prírodná krása Murteru.

Zdroj: dmytrok/flickr

5. Šolta

Nedotknutá Šolta predstavuje dovolenkovú destináciu s množstvom turistických a cyklistických trás, ktoré si môžete užiť. Malebný prístav Maslinica ponúka zmes šarmu starých čias a elegancie jachtarského klubu.

Zdroj: Gwendolyn Stansbury/flickr

6. Hvar

Pokiaľ ide o architektonickú vznešenosť a pôvab, mesto Hvar konkuruje Dubrovníku. Ostrov je už dlho obľúbeným letným útočiskom celebrít a pýši sa hromadami nablýskaných barov a špičkových reštaurácií. Hoci má povesť rušného nočného života, za mestom má ostrov očarujúcu atmosféru, vďaka ktorej je obľúbený u rodín s deťmi. Nachádzajú sa tu pokojné zátoky, v ktorých sa môžu deti bezpečne kúpať. Mestá ako Stari Grad a Vrboska si zachovávajú atmosféru rybárskej dediny s množstvom miest, kde sa dá dobre najesť.

Zdroj: Steve Jurvetson/flickr

7. Vis

Vis je magnet pre nazávislých cestovateľov. Ostrov je obkopený priezračnou vodou, ktorá je známa tým, že ponúka najlepšie morské plody na Jadrane. Homár je vynikajúci, ale taktiež si môžete pochutiť na ďalšej Visskej špecialite, na pečenom a dusenom mäse. Nezmeškajte príležitosť, ochutnať typickú sardelovú pastu. Vis je obklopený súostrovím ďalších ostrovov a ostrovčekov, je jednoduchý, ospalý a autentický.

Zdroj: flickr

8. Korčula

Korčula, zahalená olivami, vinohhradmi a borovicami je jedným z najzelenejších chorvátskych ostrovov. Ostrov sa vyznačuje lákavými plážami. Navštívte pláž Lumbarda, ktorá má nádherný biely piesok alebo strávte čas v odľahlých kamienkových zátokách na južnom pobreží.

Zdroj: pxfuel

9. Proizd

Na Proizd, ktorý je skôr ostrovčekom ako ostrovom, sa dostanete vodným taxíkom. Návštevníkov sem priťahujú pláže so šikmými skalami, ktoré sa zvažujú do mora. Obzvlášť krásny je západ slnka, počas ktorého sa skaly menia zo sivej na zlatú. Ak sem zavítate medzi polovicou júla a augustom, môžete zažiť tradičný pomalý tanec s mečom. Vďaka zvuku bubnou ho nebude ťažké vystopovať.

Zdroj: Rachel Claire/pexels

10. Mljet

Mljet ponúka krásnu prírodu, zátoky a jazerá. Je známy kvalitným vínom, šťavnatými olivami a neuveriteľným kozím syrom. Vydajte sa na kopec Montokuc s nádherným výhľadom, zvezte sa loďou po Veľkom jazere a zaplávajte si v smaragdovo zelených vodách.

Zdroj: flickr

Zdroj

Michaela Hric
Ahoj, volám sa Michaela. Veľmi rada čítam, cestujem, varím, no a samozrejme píšem. Prajem príjemné čítanie :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre