Letušku a jej priateľku zbila v londýnskom autobuse skupina mužov pre bizarný dôvod

13782

Letuška spoločnosti Ryanair a jej priateľka boli napadnuté skupinou mužov za to, že sa odmietli pobozkať na ich požiadanie v autobuse. Celý incident sa odohral v nočných hodinách v londýnskom autobuse.

28-ročná Melania Geymonatová z Uruguaja a jej priateľka Chris boli oslovené skupinou 4 mužov. Nachádzali sa na hornom poschodí dvojpodlažného autobusu, keď sa k nim skupina prihovorila. Jeden z nich hovoril španielsky a zvyšní boli Briti. Muži začali robiť sexuálne gestá a snažili sa ženy prinútiť, aby sa pobozkali. Obe to odmietli a tak sa do nich pustili. Útočníci im spôsobili krvácanie aj podliatiny. Melania sa vyjadrila takto: „Chceli, aby sme sa pobozkali, aby nás pri tom mohli sledovať. Snažila som sa upokojiť situáciu vtipmi. Chris sa dokonca tvárila, že je chorá. Nepomohlo. Ďalšia vec, ktorú si pamätám je už len pohľad na Chris, ktorá sa nachádzala uprostred nich a oni ju bili. Skočila som medzi nich a pustili sa aj do mňa.“ Dodala, že už iba cítila krv ako jej steká po celom tele. Muži následne ukradli aj ich veci.

Foto od Facebook

Autobus sa náhle zastavil a polícia nám prišla na pomoc. „Krvácala som po celom tele, ani si nepamätám či a na ako dlho som omdlela,“ povedala Melania. Teraz čaká na vyšetrenia, ktoré ukážu, či nemá zlomený nos. Najviac ich ale znepokojuje práve to, že násilie sa stalo akousi spoločenskou záležitosťou, pričom najzraniteľnejšie sú práve ženy.

Melania žije vo Veľkej Británii len od februára, kde pracuje ako letuška. Za svoju prácu pochválila londýnsku políciu a povedala, že im bola nápomocná. „To, čo ma najviac prinútilo porozprávať tento príbeh je násilie páchané voči ženám, ktoré vnímam nielen tu v Európe, ale aj v Uruguaji,“ povedala Melania.

Tento príbeh nesie jasný odkaz, a síce, že netreba zatvárať oči pred násilím, ale naopak. Je potrebné na tento problém poukazovať a aktívne voči nemu bojovať, pretože v posledných rokoch sa objavuje stále viac takýchto prípadov, pričom niekedy to končí aj tragicky. Ženy a najmä tie, ktoré sa nejakým spôsobom „líšia“, sú veľakrát terčom útokov.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

2 Komentáre
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Milan
8. júna 2019 8:04

A čo sa čudujú, Londýn začína byť jedna z najväčších dier Európy kde prichádza všetok odpad, respektíve tam púšťajú všetok odpad, útokmi nožom, poliatie kyselinou, streľba to je na každodennom poriadku, policajtov ubúda lebo každý sa chce tomu vyhnúť,

Isaac Cox
7. júna 2019 17:17

Násilie na ženách sa vyskytuje omnoho menej ako to na mužoch, stačí sa len prísť pozrieť na bežnú dedinskú diskotéku… (tým nevravím že je to správne ale keď už chcete uviesť svetlo na túto problematiku mali by ste ho uviesť úplne