Najhoršie logické chyby, ktoré sa vyskytli v slávnych filmoch. Boli vaše oči sledovateľa dostatočne pozorné, aby si to všimli? 

14904

Od zmätku pri raňajkách vo filme „Pretty Woman“ po moderné auto na pozadí bojovej scény vo filme. Tu sú najväčšie filmové chyby.

Batman (1989) 

Zdroj: unsplash

Superhrdinský film režiséra Tima Burtona má viacero chýb, no zásadná sa stane, keď Joker a jeho štáb znehodnotia maľby v múzeu. Jeden z členov jeho gangu pleskne do obrazu rukami pokrytými červenou farbou, no v ďalšom zábere odtlačky rúk z umeleckého diela zmizli.

Vtedy v Hollywoode (2019)

Zdroj: shutterstock

Rick Dalton, ktorého stvárnil Leonardo DiCaprio, letí späť do Hollywoodu na Boeingu 747. V skutočnosti však malo ísť o Boeing 707. Film sa odohrával v roku 1969 a 747 bol uvedený do prevádzky v januári 1970.

Pretty Woman (1990)

Zdroj: shutterstock

Pri raňajkách nastáva problém s kontinuitou, keď si postava Julie Robertsovej odhryzne z croissantu. Je v hotelovej izbe so svojím kolegom Richardom Gereom, no keď sa k nej kamera vráti, namiesto croissantu má palacinku. 

Terminator 3: Vzbura strojov (2003)

Zdroj: shutterstock

Čísla lietadiel Johna Connorsa Cessna sa vo filme neustále menia. Keď je v závese na dráhe, je to N3035C, ale keď letí, čísla sa zmenia na N3413F.

Čarodejník z krajiny Oz (1939) 

Zdroj: shutterstock

Judy Garland nemá na sebe svoje ikonické rubínovo červené papuče v scéne, kde stromy obsypávajú Dorothy a strašiaka jablkami. Namiesto toho ju možno vidieť obutú v obyčajných čiernych topánkach.

Americký ostreľovač (2015)

Zdroj: shutterstock

Dieťa, ktoré Bradley Cooper drží pri adaptácii na civilný život po vojne v Iraku, je plastové. V skutočnosti to vyzeralo tak falošne, že tomu nemohol uveriť skutočne nikto. 

Rýchlo a zbesilo (2001)

Zdroj: shutterstock

V scéne, keď Jesse a Tran pretekajú, má Tran na sebe košeľu s rukávmi, no v ďalšom zábere je v tielku. Nikto si to nevšimol, keď to upravovali?

Harry Potter a Dary smrti – časť 2 (2011)

Zdroj: shutterstock

Vždy nám hovorili, že Harry Potter má matkine modré oči. Ale keď vidíme Lily Potterovú ako dieťa, má hnedé oči.

Piráti z Karibiku: Prekliatie Čiernej perly (2003)

Zdroj: shutterstock

Za Johnnym Deppom ako kapitánom Jackom Sparrowom na pirátskej lodi je člen posádky, ktorý nosí sa pozerá na more, no namiesto pirátskeho klobúku, má kovbojský.

Captain Marvel (2019)

Zdroj: pexels

Mnohé z chýb súvisia s obdobím 90. rokov 20. storočia. Patria medzi ne počítače používajúce nesprávne datovanú verziu systému Windows a spomienky Carol Danversovej, ktoré sú rozhýbané piesňou Nirvany, ktorá vyšla až potom, čo opustila Zem.

Pán prsteňov: Dve veže (2002)

Zdroj: shutterstock

Merry a Pipin sú na začiatku filmu zajatí orkami a Pipin je videný v putách. V bojovej scéne ich už ale nemá. A potom sa o pár okamihov znova objavia na jeho zápästiach.

Titanic (1997)

Zdroj: shutterstock

Keď Jack (Leonardi DiCaprio) maľuje nahú Rose (Kate Winslet) a hovorí jej, aby prešla k posteli, a potom povedal, že tým myslí gauč, bol to DiCaprio, ktorý krútil hlavou. James Cameron to však nechal vo filme, pretože to bolo vtipné.

Jurský svet (2015)

Zdroj: shutterstock

Trhák obsahoval asi 33 chýb, vrátane scény, v ktorej sa hlavný predstaviteľ Chris Pratt rozpráva s kolegom Bryce Dallas Howardom bez toho, aby sa mu pohybovali pery. V inej scéne sa zase zrazu objaví rozbitá obrazovka telefónu ako opravená.

Zdroj 

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre