Ľudia, ktorí sa kamarátia so šťastím – Fidel Castro

2528

Zaujímalo vás niekedy, ktorí ľudia sa môžu právom nazývať šťastnými? Pripravili sme si pre vás seriál, ktorí vám postupne predstaví ľudí súčasných ale aj tých z histórie, ktorí sa narodili v tej správnej konštalácií hviezd a v živote mali naozaj šťastie.

 

Fidel Castro – nezničiteľný muž

Fidel prežil viac ako 638 pokusov o atentát (odhadované podľa kubánskej spravodajskej agentúry). Atentáty plánovali U.S.A , CIA, ďalej členovia mafie, jeho vlastná milenka a veľa, veľa ďalších.

fidel

 

  • Kubánsky politik a revolucionár, ktorý pôsobil ako premiér Kuby v rokoch 1956 – 1976 a ako prezident v rokoch 1976 – 2008.
  • Generálny tajomník Hnutia nezúčastnených krajín v rokoch 1979 – 1983 a 2006 – 2008.
  • Tiež slúžil ako hlavný tajomník Komunistickej strany Kuby v rokoch 1961 – 2011.

Niektoré z pokusov o atentát na Fidela Castra:

Krásna mrcha

Marita Lorenz, jedna z mnohých Castrových mileniek, údajne prijala dohodu s CIA, podľa ktorej mu mala podstrčiť jedovaté tabletky.

Potápačský oblek napustený jedom

Možno nie je nič zvláštne na tom, prijať potápačskú výstroj od vášho nepriateľa priamo počas invázie v Zálive svíň, no CIA to skúsila. V roku 1975 Spravodajský senát vyhlásil, že má „konkrétne dôkazy“ o pláne ponúknuť Castrovy potápačský oblek nasiaknutý baktériami, ktoré spôsobujú kožnú chorobu. Americký právnik James B. Donovan, ktorý bol pravdepodobne zapletený do tohto prípadu, mal poskytnúť Castrovi oblek, keď šiel vyjednávať prepustenie väzňov v Zálive svíň.

Guľôčková injekčná striekačka

Obyčajne vyzerajúce pero, vybavené miniatúrnou injekčnou striekačkou, malo byť vpichnuté do Castra, keď by do neho niekto „náhodou“ narazil. Striekačka bola naplnená smrteľným jedom.

Explodujúca cigara

Nebol to amatérsky trik – cigara bola obalená dostatočným množstvom výbušniny na to, aby to odpálilo Fidelovu hlavu.

Kontaminovaná cigara

Možno sa vzdali nápadu explodujúcej cigary, ale tento fajčiarsky nápad stále visel vo vzduchu. CIA zašla dokonca tak ďaleko, že zamestnala dvojitého agenta, ktorý mal podstrčiť Castrovi cigaru naplnenú botulínom (toxín, ktorý by Castra zabil vo veľmi krátkom čase).

Explodujúca lastúra

Keďže sa Castro rád chodíl potápať, CIA zostrojila plán na pestovanie explodujúceho zariadenia v lastúre. Chceli, aby bola lastúra farebná a žiarivá, takže by prilákala Castra, a bomba vo vnútri by ho zabila.

LSD

Tu nebola snaha Fidela zabiť, len ho zdiskreditovať. Rádiová stanica, kde mal práve Castro živé vysielanie, bola bombardovaná aerosólovým sprejom, ktorý obsahoval látku podobnú LSD. Fidel mal v živom vysielaní šalieť, takže by si Kubánci mysleli, že sa zbláznil a prestali by mu dôverovať.

Vreckovka napustená smrteľnými baktériami

Zdá sa, že CIA bola posadnutá obdarovávaním Fidela vecami napustenými škodlivými baktériami a toxínmi, pretože tiež zvažovali podstrčiť Fidelovi vreckovku napustenú choroboplodnými zárodkami, ktoré by mu spôsobili ťažkú chorobu.

Otrávený mliečny koktail

V tomto prípade sa CIA podarilo dostať najbližšie k cieľu zabiť Fidela. Mali mu podať mliečny koktail so smrteľným jedom. Tento pokus sa pokazil, pretože keď mal vrah – čašník, priniesť Fidelovi koktail smrti, zistil, že otrávená pilulka primrzla v mrazničke. Keď sa ju snažil odtrhnúť, kapsula sa roztrhla.

Guľôčkové pero

Smrteľný jed Blackleaf 40 bol zakomponovaný do obyčajného guľôčkového pera, v ktorom bola miniatúrna striekačka. Popri ostatných mafiánskych kúskoch to bol celkom prostý plán. Plánovali zničiť Castra počas jeho návštevy v múzeu Ernesta Hemingwaya na Kube.

zdroje:en.wikipedia.org, dokument 638 ways to kill Castro

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre