Ľudia, ktorí vynikajú už na prvý pohľad. Ideál krásy má široké rozmedzie. Napokon, posúďte sami.

12692

Staré známe príslovie vraví, aby sme nesúdili knihu podľa obalu. Mať predsudky nikomu neprinesie nič dobré. Je zbytočné v sebe živiť odpor, či akokoľvek sa držať bokom. Tobôž ak by sa to týkalo ľudí. Preto je dôležité snažiť sa prijať seba, ale i druhých takých, aký sú, predovšetkým vtedy, keď to nevedia ovplyvniť a týka sa to výzoru, pretože dnes vám chceme ukázať, že aj príliš husté obočie, pehy či tmavá pleť môže byť krásna. Nedajme týmto ľuďom pocítiť, že je na nich niečo iné. Vnímanie krásy je totiž beztak veľmi subjektívna záležitosť. Všetci sme jedineční a dôležití.

Pozrite si fotografie ľudí, ktorí majú charizmy a sexepílu na rozdávanie!

Pehy Maeva Marshallovej

Bq9eNRM img 5f88a15de9d6b 1
Zdroj: travelerdoor.com

Vyzerá to s pravými pehami absolútne identicky, však? Maeva sa s nimi ale nenarodila. Vo veku 20 rokov dostala Maeva mozgovú príhodu. Lekári jej predpísali veľké množstvo liekov, ktoré jej však poškodili pečeň, a tak jej lekári predpísali aj lieky na pečeň, ktorých vedľajším účinkom je aj zvýšená citlivosť na svetlo. 

Kým však na to prišla, dopriala si prechádzku v parku na odreagovanie, ktorá jej spôsobila alergickú reakciu výsledkom ktorej boli popáleniny druhého stupňa – v podobe tých tmavších miest na tvári, ktoré pripomínajú pehy (chvíľu sa z nich zotavovala v nemocnici, no dnes sú to našťastie, už len hyperpigmentácie). 

Khoudia Diop a jej farba pleti 

S48Bj8F img 5f88a15e3bf70 1
Zdroj: travelerdoor.com

Khoudia Diop je modelka pochádzajúca zo Senegalu, ktorá sa prakticky cez noc vďaka svojej tmavej pleti stala mediálnou senzáciou. Znie to ako splnený sen, však? No pre ňu nebolo vôbec ľahké vyrastať v krajine, kde sa ako ideál krásy vníma svetlá farba pleti. Bolo neuveriteľne náročné každý deň bojovať za to, aby sa necítila nechcená.

Veľkú časť svojho života bojovala so šikanovanou, ale ona si žila svoj život najlepšie ako vedela. Veľmi jej pozdvihlo sebavedomie, keď ju oslovila agentúra, ktorá o ňu mala záujem v rámci portfólia kampane s dievčatami rôznych farieb pleti.

Predné zuby Simone Thompsonovej

43se0Ue img 5f88a160bbaae 1
Zdroj: travelerdoor.com

Diastema – tak znie lekársky termín pre tento stav. Najčastejšie sa vyskytuje u detí v prípade mliečnych zubov, no akonáhle tie vypadnú a nahradia ich zuby trvalé, s týmto stavom sa stretávame len zriedka.

V súčasnosti ale v modelingovom priemysle prevyšuje jedinečnosť nad štandardami krásy, na ktorých sa bazírovalo v minulosti. A Simone Thompsonová titul originálnej ženy určite spĺňa. 

Netypická koža Sary Geurtsovej

kGZa2Vy img 5f88a162414ec 1
Zdroj: travelerdoor.com

Mladosť sa nám spája okrem iného aj s krásnou napnutou vyhladenou a zdravo vyzerajúcou pleťou i pokožkou tela. Táto žena, napriek svojmu nie vysokému veku – má len 28 rokov, túto charakteristiku nespĺňa. Stav v akej sa jej koža nachádza však nemôže ovplyvniť, môže za to Ehlersov -Danlosov syndróm, ktorý ovplyvňuje spojivové tkanivo a kožu, ktorá potom vyzerá tak, ako môžete vidieť. Nie je jednoduché zvyknúť si na to a nabrať odvahu vidieť sa v zrkadle, či obliecť si šaty. Sara však za svoj život pochopila, že je to vnútro človeka, ktoré vyžaruje iskru mladosti, energickosti a krásy. 

Husté kučeravé vlásky bábätka Chanco

Baby Chanco 1
Zdroj: travelerdoor.com

Ukážte mi ženu, ktorá by nechcela mať nádherné husté zdravé vlasy! A teraz si predstavte, že by takú hrivu malo malé bábätko. Chanco je dôkazom toho, že príroda človeku naozaj dokáže dopriať.

Aj samotná matka bola zo svojho dieťaťa ohromená. Všade kam sa len pohľa, ju zastavovali ľudia, nakúkali do kočíka a nešetrili pochvalnými slovami na adresu malého dievčatka. Malá Chanco dokonca vzala vietor z plachiet aj firmám, ktoré chceli, aby vystupovala v reklame pre vlasové prípravky. A tak sa stala slávnym dieťaťom ešte skôr, ako by si to vôbec mohla uvedomovať. 

Obočie Sophie Hadjipanteli

Sophia Hadjipanteli
Zdroj: travelerdoor.com

Niet pochýb o tom, že Sophiino obočie je najvýraznejšou črtou jej tváre a isto nikoho neprekvapí, keď povieme, že preň bola v období dospievania šikanovaná svojimi rovesníkmi. Ona však toto ťažké obdobie prekonala a v súčasnosti je hviezdou Instagramu so 170 tisícmi sledovateľov. Dokonca sa objavila i v časopise Vogue.

Sophie tvrdí, že si svoje obočie nenechala preto, aby sa stala slávnou, ale preto aby ukázala svetu, že sa nemusia hanbiť za svoje „nedokonalosti“. Povzbudzuje spoločnosť k tolerancii a k láskavému prístupu. Rozumie, že to niekomu môže prísť ako túžba po pozornosti, či násilnej inakosti, no ona len chce, aby sa ľudia k sebe správali s úctou. 

Zdroj 

Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.