Ľudia sa už v minulosti snažili ovplyvniť pohlavie dieťaťa. Ako to robili? Budete prekvapení!

783

Ženy a muži chceli už od nepamäti vedieť ovplyvniť to, či sa im narodí dievča alebo chlapec – v ideálnom prípade by to bol zakaždým chlapec – aby sa stal následníkom v prípade vyššej vrstvy alebo pracovnou silou v prípade nižšej.

Tak ako existovali rôzne spôsoby ako zaručiť, že žena otehotnie alebo práve naopak, že neotehotnie, tak existovali aj metódy, ktorými sa “zaručene” dalo zistiť, či bude dieťa chlapec alebo dievča, alebo také, ktoré mali zaručiť, že dieťa bude pohlavia, aké si jeho rodičia vyberú!

Niektoré z metód boli tak trochu drastické, iné zase pomerne jednoduché, pri ktorých stačili bežné predmety domácnosti. Chcete sa dozvedieť presne aké spôsoby ovplyvňovania to boli? Pokračujte v čítaní.

Ak chceli muži chlapca, odrezali si ľavý semenník

Zdroj Wendy Scofield

Verte, či nie, išlo o spôsob, ktorí sa praktizoval vo Francúzsku ešte v 18.storočí. Muži totiž verili tomu, že práve ľavý semenník je zodpovedný za produkciu dievčat, takže ak nebudú tento semenník mať, nie je možné, aby sa im narodilo dievča.

Samozrejme, išlo o veľkú hlúposť, čo pravdepodobne veľmi skoro zistili aj samotní muži.

Dávajte si pozor na petržlen a zásobte sa husacou masťou

Zdroj Katie Smith

Poďme ešte viac do histórie – staroveký rímsky lekár Galén tvrdil, že ak si žena umiestni na ľavý členok čiernu stuhu, počne dievča. Ďalej tvrdil aj to, že ak sa priloží na hlavu tehotnej ženy petržlenová vňať, dieťa bude rovnakého pohlavia ako prvá osoba, s ktorou sa žena bude rozprávať (to bola šanca pre mužov).

Galén tiež navrhoval pred pohlavným stykom potrieť ženské telo husacím tukom – to malo zaručiť chlapca.

Ak chcete chlapca, nasmerujte posteľ na sever

Až do 17. storočia mnohí verili, že smer postele rozhoduje o tom, či sa narodí chlapec alebo dievča. Smerovanie na sever malo zaručiť chlapca a na juh dievča.

Pohlavie podľa hustoty semena

Zdroj Wesley Tingey

Táto “legenda” pochádzala od mníšky Hildegardy z Bingenu z 12. storočia. Hildegarda tvrdila, že pohlavie dieťaťa závisí aj od mužského ejakulátu – ak bol dostatočne hustý, mal sa žene narodiť chlapec, ak ho ale bolo málo alebo bolo riedke, malo sa narodiť dievča.

Áno, Hildegarda bola mníškou, ale takisto bola známa aj svojimi lekárskymi schopnosťami, takže ľudia počúvali jej rady.

Na čase milovania záleží

Zdroj We-Vibe Toys

Jedna teória z 19. storočia hovorila, že pohlavie bábätka určuje čas dňa, kedy by malo prísť k jeho počatiu. Ak došlo k milovaniu počas dňa, najčastejšie popoludní, malo byť počaté dievča. Ak sa pár miloval v noci, narodiť sa mal chlapec. S touto “povedačkou” mala súvisieť aj zvýšená pozornosť venovaná kalendáru. Takisto totiž malo platiť, že v párne dni bývali počaté dievčatá a v nepárne zase chlapci.

Zdroj

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre