Má 17 rokov a trénuje ju NASA. V roku 2033 bude súčasťou prvej ľudskej misie na Mars

835

Ľudia boli fascinovaní, odkedy sa začalo lietať do vesmíru. Keďže filmy ako Star Trek a Star Wars sú na vrchole popularity a je veľký ruch okolo spustenia rakety SpaceX od Elona Musku, záujem o kolonizáciu mimo našej planéty nikdy nebol vyšší. Zatiaľ čo niektorí len snívajú o cestovaní do vesmíru, jedno mladé dievča si ide cieľavedomo za týmto snom a čoskoro sa stane realitou.

Alyssa Carson má iba 17 rokov. Pochádza z Baton Rouge, Louisiana a NASA ju trénuje, aby sa stala astronautkou. Jej sen je pripojiť sa k prvej ľudskej misii na Mars v roku 2033. A má všetky predpoklady k tomu, aby sa tam naozaj dostala. Ako prvá osoba absolvovala program Passport NASA, navštívila všetkých 14 centier NASA a je tiež najmladšou osobou, ktorá absolvuje Akadémiu Advanced Possum. Okrem výcviku astronautov, študuje všetky bežné predmety v štyroch jazykoch (angličtina, čínština, francúzština a španielčina). „Najväčšou výzvou je čas. Všetko robím vo veľmi mladom veku, pričom ešte stále chodím na strednú školu. Pokračovať v tréningu bude pre mňa dosť ťažké vzhľadom k tomu, že som mladá, no doteraz sa mi darilo veľmi dobre,“ povedala Alyssa.

Okrem všetkých štúdií a výcviku, Alyssa vystupuje a reční na verejnosti. Jej cieľom je zaujať kozmický prieskum, ako aj povzbudiť každého v plnení snov. „Vždy sa držte svojho sna a nenechajte si ho nikým vziať,“ hovorí. Na otázku o osobných inšpiráciách povedala, že „všetci astronauti, najmä ženy astronautky, ktoré mi pomáhali pri mojej ceste, aby som ich nasledovala“, ju inšpirujú.

Alyssa snívala o tom, že pôjde na Mars už keď mala 3 roky:

Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda

Je aj veľmi dobrou verejnou rečníčkou:

Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre