Majiteľka psa zostala šokovaná po tom, čo jej veterinár oznámil, že jej miláčik má 70 zubov!

6097

Príroda je fenomén, proti ktorému niekedy nezmôžete absolútne nič. Častokrát nás prekvapí, no rovnako nás prekvapujú aj ľudia. Nie je totiž možné s určitosťou povedať, kto za stav tohto zvieraťa môže. Žena z USA zostala šokovaná po tom, čo objavil veterinár v papuli jej miláčika.

Aurora Rutledgeová z Oklahomy vzala svojho psa Lokiho k veterinárovi a ten ju oboznámil s veľmi nezvyčajným objavom. Veterinár totiž objavil v ústach Lokiho až 70 zubov, čo je o 28 viac, ako je v prípade tohto plemena normálne. Zvyšné zuby tak museli byť odstránené, za čo zaplatila Aurora aj nemalú sumu, no na peniaze sa v tomto prípade nepozerala. Lokimu nakoniec vytiahol veterinár 21 zubov a psík sa momentálne zotavuje.

31-ročná Aurora sa na adresu svojho psa vyjadrila takto: „Loki je obrovské šteňa a je veľmi energický, preto bolo pre mňa takmer nemožné pozrieť sa do jeho papule. Až u veterinára som tú šancu dostala a hneď bolo jasné, že ich má viac, ako je normálne. No nikdy by sme si nepomysleli, že ich tam mal až 70!“ Táto skutočnosť ich šokovala, no sú radi, že ich miláčik je už doma a zotavuje sa.

Aurora vysvetlila, že Lokimu bola diagnostikovaná extrémna hyperdontia. Ide totiž o genetickú anomáliu. „Veterinár však nemôže vylúčiť ani to, že to môže mať v dôsledku zlého chovu. Takže útulok, odkiaľ sme ho dostali, teraz tvrdo pracuje na tom, aby vystopovali jeho šľachtiteľa. A prípadne niečo takéto bolestivé zastavili.“ Psík prežíval deň pred zákrokom a deň po zákroku veľmi ťažko, keďže mal veľké bolesti a proti bolesti mu musela dať majiteľka tabletku. Teraz je dôležité absolvovať pravidelné prehliadky a ako Aurora povedala – nie je vôbec dôležité koľko za psíka zaplatíte, pretože za to stojí. Nemôžete peniazmi vyvážiť lásku k psovi.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre