„Maková psychóza“ – aj takto by sa dala nazvať neúnosná situácia neďaleko malého mestečka

2810

Mestskí predstavitelia v Lake Elsinore, Kalifornia boli nútení uzatvoriť Canyon pre turistov po poslednej nepríjemnej skúsenosti. Dôvodom nie sú požiare, povodne, padajúce kamene alebo iné nebezpečné prírodné katastrofy. Dôvod je tak trochu bizarný – stojí za tým mak a šialená makovo-instagramová mánia.

22 1
Foto od youtube

Popularita maku totiž naberá na popularite extrémnym tempom. Ľudia sa húfne hrnú k tejto rastline. Bohužiaľ, pri tom všetkom vytvorili tzv. „krízu verejnej bezpečnosti“. „Tento víkend bol neznesiteľný. Hľadali sme spôsoby, ako to zastaviť. Vieme, že to spôsobilo zbytočné ťažkosti pre našu celú komunitu,“ uviedlo mesto v nedeľu vo svojom vyhlásení.

K tomuto šialenstvu totiž prispeli milovníci kvetov a ľudia, ktorí zúfalo hľadajú dokonalý záber pre svoj Instagram. Z daného miesta boli dokonca hlásené aj zranenia, pretože kvety a mak rastú na strmých stranách kaňónu a pre chodcov sú nebezpečné. Ľudia sa snažia za fotografiami liezť na rôzne nebezpečné miesta, a to častokrát aj so svojimi domácimi miláčikmi a deťmi.

1 6
Foto od youtube

Mestskí predstavitelia pri jazere Elsinore síce očakávali tento rok davy ľudí, ale nič takéto intenzívne si absolútne nepredstavovali. „Mesto vynaložilo všetky dostupné zdroje na riešenie tejto situácie,“ uviedlo mesto v sobotu. „Naše malé mesto nemôže znášať davy takéhoto rozsahu, dochádzajú nám možnosti.“ Zamestnanci pracujú 7 dní po 12 hodín denne a stretávajú sa aj s tými najhoršími druhmi správania. 

#PoppyShutdown: The situation has escalated beyond our available resources. No additional shuttles or visitors will be…

Zveřejnil(a) Lake Elsinore – City Hall dne Neděle 17. března 2019

Starosta Elsinore, Steve Manos, na svojom Facebooku napísal: „Nezvládame to. Jeden z našich zamestnancov bol dokonca zasiahnutý vodičom. Obyvatelia kričia na ľudí, ktorí tam prichádzajú a sami si riadia dopravu.“ Je teraz otázne, ako sa situácia ešte vyvinie. Isté však je, že pre rast maku budú v najbližších dňoch skvelé podmienky a ľudia sa len tak nezastavia, aj keď majú zákaz vstupu na toto miesto.

Zdroj: travelandleisure

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.