Ľudia, ktorí sa kamaratia so šťastím – Chorvát, ktorý mal zomrieť 7 krát, namiesto toho však vyhral lotériu

3130

Po predchádzajúcich častiach nášho seriálu o ľuďoch, ktorí sa kamarátia so šťastím tu máme človeka, ktorý už šťastnejší byť ani nemohol . 7 krát totiž prekabátil smrť a nakoniec sa mu podarilo vyhrať lotériu vo výške £600,000 .

Frano Selak

 

Frane / Frano Selak je chorvátsky učiteľ hudby a prvykrát si potykal so šťastim v roku 1962 keď išiel vlakom zo Sarajeva do Dubrovníka . Vlak sa však náhle vykoľajil a skončil v zamrznutej rieke – zomrelo 17 ľudí . Selak zachoval „chladnú hlavu“ a podchladený a so zlomenou rukou doplával na kraj rieky.

Druhýkrát sa rozhodol pre zmenu letieť lietadlom, ktorému sa odtrhli dvere. Selaka „vycuclo“ von a prebral sa až v nemocnici . Našli ho totiž v kôpke sena.

V roku 1966 išiel autobusom, ktorý skončil v rieke. Zomreli 4 ľudia, on vyviazol s miernymi zraneniami.

Je rok 1970 a už v tom odbdobí šťastnejší muž ako väčšina sa rozhodol ísť autom, ktoré mu začalo horieť . Vystúpil tesne pred jeho výbuchom. O 3 roky neskôr sa mu auto znova pokazilo a do auta sa mu začal uvoľňovať plyn a vo vnútri začali doslova šľahať plamene . Selak vyviazol iba s obhorenými vlasmi.

chorvat frano selak

 

V 95-om ho smrť chcela dostať pre zmenu ako chodca . Zrazil ho autobus ale opäť nič vážne sa mu nestalo. V 96-tom to bol zrejme už posledný pokus „smrtky“ , ktorá ho silou mocou chcela dostať na svoju kosu . Išiel autom po horskej ceste keď zrazu videl nákladiak ako sa rúti priamo na neho . Selak rýchlo stočil volant a tesne predtým ako sa auto zrútilo do priepasti z neho vyskočil.

 

 

Po všetkých týchto prípadoch si život povedal, že testoval pana Selaka až priveľmi a tak keď išiel jedného dňa podať lotériu vyhral £600,000 . To však nie je koniec príbehu. Kto iný ako Frano Selak by si mal uvedomovať, že šťastie si za peniaze nekúpite a tak ako 81 ročný penzista predal svoj luxusný dom na ostrove, ktorý si kúpil po výhre a peniaze rozdal priateľom a rodine. Presťahoval sa naspäť do svojho domčeka v meste Petrinja a nechal si len toľko, čo potrebuje na to aby so svojou milovanou manželkou mohol dožiť slušný život a niečo na kaplnku pre Sv. Pannu Máriu, ktorej ďakuje za svoje šťastie .

Frano Selak s milovanou manželkou

Pretože ako povedal pre denník Telegraph: “ Všetko, čo vo svojom veku teraz potrebujem je len moja Katrina a peniaze nič nezmenia. Predtým som sa nepovažoval za šťastného, predpokladal som, že som nešťastný lebo sa mi všetky tie veci prihodili…“

Na Youtube.com je dokonca o pánovi Selakovi aj animovaný film

 

zdroje: wikipedia, Telegraph.co.uk, quora

 

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre