Rekreačné drogy, o ktorých ste zaručene nepočuli. Škála možností sa desivo rozširuje.

288

Ľudia stále častejšie hľadajú potešenie a únik od reality. Kedysi existovalo niekoľko drog, o ktorých sa vedelo, ale len málokto sa k nim odhodlal dostať. V súčasti však vznikajú nové a nové variácie, a tak sa škála výberu neustále rozrastá. 

Samozrejme, aj napriek tomu, že nám rekreačné drogy môžu poskytnúť pocit nekontrolovateľného šťastia či pôžitku, ich používanie je nadmieru nebezpečné!

Ak by sme sa však na ne pozreli čisto zo zvedavosti a chceli by sme poznať ich účinky na ľudský organizmus, potom je tu naozaj čo objavovať. Je na tom totiž niečo fascinujúce do akej miery vedia ovplyvniť mozog a vnímanie človeka. 

O marihuane, LSD či heroíne ste už určite počuli, ale vedeli ste, že i jeden druh šalvie sa používa a pôsobí ako rekreačná droga? Vrhnite sa na tento zoznam a dozviete sa niečo nové. 

Huby vyvolávajúce organizmus

orgasm mushrooms photo u1
Zdroj: ranker.com

Informácie o tejto hube sa k vám už s najväčšou pravdepodobnosťou dostali. Niet sa tomu, čo čudovať – ak by naozaj plnila to, čo sa o nej hovorí, je dosť možné, že by bola veľmi vyhľadávaná. Aj napriek tomu, že to veľa ľudí spochybňuje a ani samotná štúdia to nemohla potvrdiť, čísla boli obzvlášť vysoké. Až 50% žien, ktoré sa štúdie zúčastnili, potvrdili, že zažili simultánne, náhle orgazmy! Takže by to určite stálo za ďalšie skúmanie (bohužiaľ, na mužov taký efekt nemá). 

Bromo-DragonFLY

bromo dragonfly photo u2
Zdroj: ranker.com

Ide o psychedelický látku príbuznú rodinné fenetylamínov. Udáva sa, že jeho účinky sú veľmi podobné účinkom LSD, len s tým rozdielom, že dĺžka jeho pôsobenia môže dosiahnuť až niekoľko dní. Najpopulárnejší je vo Švédsku, Nórsku a Dánsku.

Nafyrón

naphyrone nrg 1 photo u1
Zdroj: ranker.com

Nafyrón je stimulačná droga veľmi podobná mefedronu. Je odvodený od dopamínu, pyrovalerónu a serotonínu. Najčastejšie sa do organizmu dostáva šňupaním cez sliznicu nosa alebo sa pichá do žíl injekčnou striekačkou a spôsobuje náhle a pomerne krátke vzplanutia energie, eufórie, ale v kombinácii s tým aj halucinácie. Po tom, čo vo Veľkej Británii zakázali mefedron, nabral Nafyrón na popularite. 

Kratom 

kratom photo u1
Zdroj: ranker.com

Listy tejto rastliny sa v Thajsku používali už od nepamäti ako prostriedok na zmiernenie bolesti (dokáže efektívne blokovať receptory, ktoré sú zodpovedné za prenos vzruchu informujúceho o bolesti), ale rovnako tak i ako rekreačná droga a súčasť zábav. Zvyčajne sa z listov vyrába nápoj a slúži buď ako stimulant alebo aj ako depresívum v závislosti od množstva a spôsobu užitia. Používa sa predovšetkým v Európe, juhovýchodnej Ázii a Thajsku. 

DMT

dmt photo u1
Zdroj: ranker.com

DMT je prirodzene sa vyskytujúca chemická zlúčenina, ktorá sa nachádza v ľudskom mozgu. Čo sa týka štruktúry dalo by sa povedať, že sa skladá zo serotonínu a melatonínu. Zároveň však ide o silný halucinogén, ktorý sa dá extrahovať z mnohých rastlín alebo syntetizovať v laboratóriu. 

Šalvia divinorum 

salvia photo u1
Zdroj: ranker.com

Šalvia je rastlina z čeľade hluchavkovitých, ktorá spôsobuje intenzívne, aj keď krátko trvajúce halucinácie. Jej účinky by sa dali pripodobniť psychóze. Rastlina prirodzene rastie v južnom Mexiku. 

Ketamín 

3041179
Zdroj: shutterstock

Ketamín je silné anestetikum, ktoré sa používa predovšetkým vo veterinárnej medicíne, ale príležitostne i v medicíne humánnej. Spôsoby aplikácie sú rôzne, no účinky sa príliš nelíšia – spomaľuje tep srdca a v dôsledku toho vyvoláva eufóriu. Desivý fakt – nie zriedka sa používa pri znásilneniach a nazýva sa aj ako „párty“ droga. 

Zdroj 

Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.