Manželský pár sa obrátil na odborníkov s tým, aby im pomohli počať dieťa. Prekvapenie prišlo, keď žena porodila Aziatku

1914

Manželský pár belochov z USA zaplatil údajne obrovské peniaze Inštitútu reprodukčnej medicíny a vedy (IRMS) za to, aby žena mohla porodiť. Po tom, čo prijala spermie, sa obaja budúci rodičia veľmi tešili na svojho potomka. Avšak, za minutých 500 000 dolárov, ktoré údajne zaplatili a tiež ujmu, dnes pýtajú odškodné. Pár sa už od tej doby rozviedol, pričom dôvodom bol práve tento incident. V týchto dňoch sa obrátili na najvyšší súd, no každý zvlášť. Celým problémom je, že matka porodila ázijské dieťa.

Foto od Pixabay

Kristina Koedderich a jej bývalý manžel Drew Wasilewski samostatne podali žalobu na Najvyšší súd v New Jersey v okrese Essex. Ženu oplodnili ešte v roku 2012 a porodila v roku 2013. Vtedy si začali všímať, že ich dieťa má ázijské rysy a krv, ktorá sa dedí len v juhovýchodnej Ázii. Následné testy DNA odhalili, že Drew naozaj nie je otcom. Nie je preto žiadnym prekvapením, že ani jeden z nich nemohol uveriť tomu, ako sa to mohlo stať. „Plakal som. Nasledujúci deň som tam zavolal a opýtal sa ako je to možné. Je to skutočne možné?“ – pýtal sa nešťastný muž.

Minulý mesiac sudca najvyššieho súdu Keith Lynott v okrese Essex vydal rozkaz, v ktorom žiada, aby IRMS zverejnil mená mužov a žien, ktorí navštevovali kliniku v rovnakom čase ako manželia, ako aj tých, ktorí tam pracovali. Sudca požadoval podrobné informácie tiež o tom, kto dohliadal na laboratórneho technika a tiež zoznam všetkých ázijských mužov, ktorých spermie sa v tomto časovom období rozmrazili. Ďalej požaduje, aby vyšetrili všetky ženy, ktoré by mohli mať Drewove spermie. „Veľmi by som sa chcel zapojiť. Myslím si, že ako deti by ste taktiež chceli vedieť kto ste a odkiaľ ste prišli,“ povedal Drew.

Manželia teraz požadujú náhradu škody a tvrdia, že táto nevysvetliteľná chyba bola dôvodom ich rozvodu. Advokát Drewa Wasilewského, David Mazie uviedol, že jeho klient si zaslúži vedieť čo sa stalo s jeho spermiou, rovnako ako má dievčatko právo poznať svojho otca. Ronn Torossian, hovorca inštitútu sa vyjadril k situácii a prehlásil, že obvinenia dôkladne preskumávajú. „Sme organizácia zložená z vášnivých a oddaných lekárov, ktorých jedinečným poslaním je pomáhať našim pacientom budovať svoje rodiny. Integrita našich liečebných procesov je prvoradá a túto záležitosť berieme veľmi vážne. Preto podrobne skúmame incident, ku ktorému došlo v roku 2012,“ povedal Ronn.

Súdny príkaz má veľmi široké dôsledky, ktoré môžu mať vplyv na omnoho viac ľudí ako na bezprostredné zúčastnené strany. IRMS tiež uviedla, že pár utratil iba niečo okolo 50 000 dolárov a nie 500 000 dolárov, ako tvrdí.

 

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre