Marlon Brando – označený ako herec storočia, koľko toho ale viete o jeho živote? Tu sa dozviete mnohé zaujímavosti.

508

Videli ste známy film Krstný otec? Ide o legendárne dielo z pera skvelého autora Maria Puza. Ak ste ho videli, určite vám neušla postava Vita Corleoneho. Vedeli ste ale ako sa volá herec, ktorý ho stvárnil? Jeho meno znie Marlon Brando a postava mafiánskeho bossa nebola jeho jedinou geniálnou rolou. Keby sme sa ale na neho nepozerali len ako na herca, zistili by sme, že i jeho osobnosť je nesmierne charizmatická a život obzvlášť zaujímavý! 

Zdroj: wikimedia common

Nahliadnite aj do jeho súkromia. Pripravili sme si pre vás krátku biografiu, ktorá vám toho prezradí viac než dosť. Možno budete dokonca i prekvapený. Ponorte sa do čítania a dozviete sa plno zaujímavých informácií. 

Vylúčili ho zo strednej školy

Autor fotografie je Christopher Burns

Ako sa zdá nielen postavy, ktoré Brandon stvárňoval sa riadili vlastnými zásadami a pravidlami. Ako to tak vyzerá, ani on nedbal na svoje povinnosti, rovnako ako bral zákazy s nadhľadom. Zo strednej školy ho totiž vylúčili za to, že jazdil po hale na motorke!

Hral aj záporné postavy 

Brando hral vo svojej kariére toľko ikonických a éru definujúcich úloh, že človek veľmi ľahko zabudne, že hral aj v “béčkových” filmoch, kde musel stvárniť veľmi podivné postavy. 

Nerád sa učil texty naspamäť 

Autor fotografie je Waldemar

Brando nebol zástanca učenia sa textov riadok po riadku, sám tvrdil, že nemá rád mechanické zapamätávanie si, pretože to podľa neho prekážalo v spontánnom prejave vystúpenia. Ale keďže bolo potrebné poznať text aspoň sčasti, aby mohol improvizovať, všade po scéne v jeho zornom poli boli papieriky s textom. 

Nie zriedka sa i tak stalo, že si celú postavu a scenár vymyslel celkom sám. No dá sa povedať, že mal len kopec šťastia alebo veľkú dávku talentu.   

Rád sa rozprával s cudzími ľuďmi a používal pri tom falošné meno 

Zdroj: wikimedia common

Brando vlastnil súkromný ostrov v Pacifiku, kam rád chodil na svojej výletnej lodi, pričom sa rozprával s cudzincami z okolitých ostrovov pomocou radioamatéra. Zaujímavé je, že len málokedy sa identifikoval svojím pravým menom. Namiesto toho uprednostňoval mená ako Mike, Martin Bumby alebo Jim Ferguson. A aby sa ešte do väčšej miery zabavil, striedal prízvuky, ktorými rozprával – od francúzskeho až po japonský. 

Miloval jedlo 

Brando bol počas svojho života známy tým, že sa u neho striedali len dve fázy – prvá, pri ktorej zjedol obrovské množstvo jedla a druhá bola obdobím, kedy následne chcel držať diétu. To však hrotil do takej miery, až začínala mať o neho jeho manželka strach. Zároveň to bolo tak neudržateľné, že vždy prešiel do druhej fázy prejedania.

Vo veku 60 rokov sa nechal obrezať

Zdroj: wikimedia common

Dôvod, pre ktorý sa tak rozhodol nie je známy, no viaže sa k tomu celkom iný príbeh. Nakoľko bol Brando veľkým vyznávačom meditácie, začal tvrdiť, že sa dostal do bodu, kedy vie pomerne presne lokalizovať bolesť (a len pomocou svojej mysle ju odstrániť. Kvôli tomuto chcel, aby obriezka, ktorú na ňom vykonajú, bola bez anestézie).

Našťastie, jeho lekár nesúhlasil s tým, aby sa celý zákrok odohrával bez anestézie pacienta. A aj keď bol herec veľmi sklamaný, nakoniec sa našťastie podvolil. 

Zdroj

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre