Matador zotrel krv stekajúcu po býkovej tvári predtým, ako ho zavraždil. Okamžite sa vzniesla vlna kritiky

7004

Španielsko je známe tým že sa tam konajú kontroverzné býčie zápasy, ktoré mnohí kritizujú. A podobná vlna kritiky sa najnovšie vzniesla aj na matadora po tom, ako utrel krvavé slzy zranenému býkovi predtým, ako ho zavraždil.

39-ročný Morante de la Puebla sa zúčastnil týchto nie veľmi slávnych býčich zápasov v aréne Real Maestranza v meste Sevilla, kde sa aj tento incident odohral. Zábery z podujatia boli zdieľané takmer všade a videlo ich takmer 2,5 milióna ľudí po celom svete. Väčšina z nich odsúdila matadora za tento čin.

Foto od youtube

Silvia Barquero Nogales, riaditeľka španielskej organizácie pre ochranu zvierat k danému incidentu povedala: „Len zlomyseľná a zvrhlá myseľ môže mučiť zviera, nechať mu tiecť krv až po nohách a potom si tým ako keby utrieť tvár. Matador sa tým len snažil zakryť svoj nedostatok empatie. Býčie zápasy je potrebné zrušiť!“ Fanúšikovia týchto podujatí si však matadora zastali a hovorili, že zotretím krvi len ukázal zvieraťu úctu.

Býčie zápasy sú v Španielsku stále veľmi spornou a často diskutovanou témou. Existuje niekoľko výziev, za ktorými stoja aj mnohí ľudia a apelujú na to, aby boli zakázané. Iní zas trvajú na tom, že sú jednoducho súčasťou tradície a celej španielskej kultúry. Bez ohľadu na to, na ktorej strane stojíte, je každému jasné, že ide o extrémne nebezpečný šport.

V minulom roku sa odohral veľmi nepríjemný incident, kedy bol francúzsky toreador Sebastian Castella počas podujatia v budove Las Ventas v španielskom Madride zasiahnutý býkom. Býk ho poslal k zemi, dupal po ňom a niekoľkokrát ho rohami vyhodil do vzduchu. Castellovi sa podarilo býkovi zakryť hlavu, zatiaľ čo ho ostatní matadori odohnali. Neskôr sa toreádor do arény vrátil a býka zabil. Jeho rohy boli následnej prezentované ako trofej. Nuž, nech si každý na to urobí vlastný názor.

Celú situáciu si môžete pozrieť aj na tomto videu:

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre