Matka 4 detí si sama postavila dom pomocou YouTube tutoriálov ale je za tým viac ako len stavba domu

358

Cara Brookins pochádza zo štátu Arkansas a je matkou 4 detí. Rozhodla sa vo svojom živote spraviť niečo veľmi nezvyčajné a čo zanechalo tisíce ľudí v úžase.

Po vzťahoch, kde bola zneužívaná, 2 manželstvách plných násilia a potom čo ju prenasledoval muž s psychickými problémami, ona sama a jej deti potrebovali „niečo“, čo by uzdravilo rodinu a umožnilo im žiť normálny život. Cara sa cítila veľmi zahanbene a bála sa, že jej deťom bude chýbať dôvera a sebavedomie. Preto sa rozhodla pre nový štart ako pre samú seba tak aj pre svoju rodinu. Nanešťastie si Cara nemohla dovoliť presťahovať a kúpiť nový dom, tak sa rozhodla si jeden postaviť – bez žiadnych skúseností a vedomostí o tom, ako sa to robí.

Všetko začalo v roku 2007, keď ich dom zasiahlo tornádo a zostala z neho iba časť základov… Vtedy sa Cara zamyslela a opýtala sa svojich detí: „Čo keby sme si kúpili pozemok spravili si návrh a postavili si dom sami? Ako by ste chceli aby vyzeral váš vysnívaný dom?“ Je deti (vtedy vo veku 2, 11, 15, 17) boli plne za a aj toto bola cesta ako po toľkom domácom násilí zvýšiť úroveň ich života.

Takže od banky si požičali $150 000 na materiál, pozreli množstvo YouTube tutoriálov, spojili svoje sily a spoločne to dokázali! Naučili sa ako postaviť kostru domu, vytvoriť základy a to bez toho aby si to predtým niekde skúsili. Podarilo sa im postaviť dom o rozlohe 325 m² s piatimi spálňami, 3 parkovacími miestami v garáži a tiež dvojposchodový dom na strome. Vtedy sa rodina stala silnejšou ako kedykoľvek predtým! V tomto dome už žijú 8 rokov a Cara hrdo hovorí o tom, že jej deti sa teraz „neboja ničoho“. „Pustia sa do čohokoľvek. Sú odvážne cieľavedomé a „toto sa nedá“ pre nich nie je odpoveď. Je to niečo úžasné!“ hovorí Cara.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zdroj: carabrookins.com | Amazon (h/t)

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre