Matka odstrihla svoje deti od výdobytkov dnešnej doby a skvelé účinky sa ukázali veľmi rýchlo

2234

Jednou z najkomfortnejších vecí, ktorú môžete urobiť, je stráviť celé sobotné dopoludnie v posteli čítaním kníh so svojou rodinou. Samozrejme, toto je dnes už skôr niečo výnimočné. Dobre vieme, že technologické výrobky majú dnes výrazne navrh oproti takým veciam ako knihy. Avšak, vždy sa nájdu svetlé výnimky. A toto je jedna z nich.

Matka, spisovateľka a bloggerka Molly DeFranková zistila, že obmedzenie času stráveného jej deťmi prilepenými na telefóne, televízore či počítači má veľa výhod. A rozhodla zmeniť ich život. Jednu sobotu ráno zdieľala peknú fotografiu svojej rodiny, ktorá si čítala knihy v posteli. Medzi výhody krátenia času stráveného pred obrazovkou patrí zlepšená kreativita, živšie fantázie, oživená zvedavosť o svete, prudký nárast akademických výkonov, lepší spánok i viac šťastia. Deti mali spočiatku ťažkosti s týmto „technickým detoxom“, ale rýchlo sa prispôsobili. „Moje deti milujú všetky výdobytky dnešnej dobe, ale naopak to neplatí. Ukazuje sa, že telefóny a počítače mali na deti práve také účinky, aké potvrdzujú výskumy: boli z nich rozptýlení, nevrlí a nervózni mladý ľudia. A to nie je to, čo chcem pre svoje deti, ktoré milujem viac ako život,“ napísala DeFrank vo svojom blogu.

Až jedného dňa matka oznámila, že telefóny ani notebooky a iná technika už nie je v ich dome alternatívou. „Po tom, čo ustal plač a škrípanie zubov, hádajte čo? Každý sa pohol ďalej. To, čo sa začalo ako tridsaťdňový detox, sa v našom dome piatich detí mladších ako desať rokov zmenilo na životný štýl. Dosiahnutie výsledkov bolo až šokujúco ľahké, prekvapivo udržateľné a moja deväťročná dcéra mi pri viacerých príležitostiach povedala, že je rada, že sme to urobili.“

Tak čo, pridáte sa k tejto rodine?

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre