Prívrženci Matky Terezy tajne krstili Moslimov a Hinduistov v posledných chvíľach ich života. Misionárka Susan Shields píše “ Sestry mali prikázané pýtať sa pacientov na smrteľnej posteli, či si želajú „lístok do neba“ . Pozitívna odpoveď znamenala, že umierajúci bol konvertovaný z moslimskej alebo hinduistickej viery na baptizmus. Službu vykonávajúca sestra následne zobrala mokrú utierku a predstierala, že umierajúcemu utiera čelo pričom šlo v skutočnosti o krst spolu s modlitbou“ .

Celý proces musel byť tajný kedže šlo o sporné konvertovanie ľudí iných náboženstiev v situácií kedy nemuseli byť v situácií sa vedome rozhodnúť. V súvislosti s touto informáciou sa neskôr objavilo množstvo kritiky, kedže umierajúci môže len ťažko stotožniť s inou cudzou vierou v posledné hodiny svojho života.

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre