Matka vytvorila pre svojho syna tzv. pokojný kútik, ktorý je efektívnejším miestom pre trest ako tmavý kút

876

Akým spôsobom potrestať deti je vždy medzi detskými psychológmi kontroverznou témou. Zatiaľ čo niektorí hovoria, že robiť to formou zákazov a posielaním ich do kúta je neefektívny spôsob a deti nenaučí disciplínu, tak iní zas tvrdia, že je to skvelé. Argumentujú to tým, že posielanie detí do kúta pomôže najmä deťom s ADHD, no len v prípade, že rodičia používajú túto metódu správnym spôsobom. Nikki Mullen Cruz sa tak trochu inšpirovala a vytvorila dokonalé alternatívne prostredie pre svojho syna známe ako „The Calming Corner“, teda pokojný kút.

1 72

Pravidelné tresty nefungovali

Je pravda, že dobre využitý čas trestu môže byť iba vtedy, keď rodičia vedia ako na to. Niekedy potrebujú mamičky a oteckovia presne to, čo urobila Nikki. Táto žena tvrdí, že pravidelné klasické tresty a zákazy pre jej syna neboli účinné. Necítila sa dobre, keď ho nechala za trest sedieť samého s veľkými či dokonca strašidelnými emóciami niekde v kúte.

Kútik pokoja

To, čo skutočne potrebovala, bolo bezpečné miesto na to, aby syna naučilo disciplíny, aby to nebol len akýsi prázdny kút v dome. Pre svoje dieťa tak vytvorila kútik, kde sa môže upokojiť a zvládnuť svoje momentálne emócie zdravým spôsobom. Vďaka svetlým farbám a zaujímavému zariadeniu sa toto miesto stalo takým mierovým miestom na zamyslenie, nie miestom utrpenia.

2 70

Dôsledky

Prístup Nikki predefinoval výsledky detskej disciplíny, pretože čas určený na upokojenie dieťaťa už nie je len dôsledkom zlého správania. Dieťa môže dýchať, premýšľať a meditovať pri prechode zo stavu hnevu do stavu upokojenia. Nikki napríklad uviedla, že svojho syna sa snaží čo možno najviac držať ďalej od mobilu či tabletu a žiada ho, aby sa viac venoval hračkám. A ako Nikki tvrdí, tak to naozaj funguje.

Nástroje pre všetkých 5 zmyslov

Jednou z najlepších častí ukľudňovacieho kútika tejto mamy je košík plný veci. S nimi môže jej syn využiť všetkých svojich 5 zmyslov. Zoznam je nasledujúci: rozhádzané hračky (na dotyk), plazmová guľa (na dotyk a pohľad), žiarovka meniaca farbu (na pohľad), rastliny (na vôňu, pohľad a dotyk), žuvačka (na chuť), éterické oleje a balzamy (na dotyk a vôňu) a iné.

3 58

Tento jej nápad sa stal veľmi populárnym. Ľudí na internete to inšpirovalo, aby vo svojich rodinách používali rovnakú metódu. Je to určite lepšia alternatíva, ako prinútiť vaše dieťa pozerať sa na stenu v tmavom kúte domu.

 

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.