20 zaujímavých faktov o spoločnosti McDonald’s

13059

Bez akýchkoľvek pochybností si môžeme tvrdiť, že McDonald’s je svetovým fenoménom. Produkuje milióny burgrov po celom svete, zamestnáva a poskytuje služby viac ľuďom ako majú niektoré krajiny počet všetkých obyvateľov. Čo sa však týka jeho histórie, prípravy jedál a ingrediencii, nájdeme množstvo zaujímavých faktov.

  1. McDonald’s predá každú sekundu viac ako 75 hamburgerov, t.j. 6 miliónov za jeden deň.

2. Je naväčším distribútorom hračiek na svete, a to vďaka počtu predaných Happy Meals každý deň.

3. Jeden McDonald’s od druhého nikdy nie je v USA vzdialený viac ako 185 km.

4. Zo šalátu priberiete viac ako burgeru, preto tí, ktorí sa snažia držať si svoju líniu, by možno mali voliť hamburger namiesto šalátu.

5. Do McDrive nesmiete ísť na koni, jeden muž v Anglicku to skúsil a bol za to pokutovaný.

Wikimedia Commons, Danielk2, CC BY 3.0

6. Kráľovná Alžbeta vlastní McDonald’s, ktorý sa nachádza v tesnej blízkosti Buckinghamského paláca. Pravdepodobne si občas rada dá nejaký ten hamburger.

7. Až 70 % všetkých objednávok pochádza z McDrive.

8. Riaditeľ McDonald’s zarobí za jednu hodinu toľko, čo jeho zamestnanec za celých sedem mesiacov.

9. Celková tržba McDonald’s dosahuje až 30 miliard eur, čo z neho robí deväťdesiatu ekonomicky najsilnejšiu spoločnosť na svete.

10. Iróniou bolo, keď McDonald’s publikoval na jeho webových stránkach rady do života pre svojich zamestnancov, v ktorých sa nachádzala aj rada, nejesť jedlá z fast foodov.

flickr.com, CC BY 2.0

11. V čase, kedy McDonald’s ešte patril bratom McDonaldovým, predávali sa tu najskoôr iba hot dogy. Až po tom, čo Ray Kroc prevzal spoločnosť sa začali predávať hamburgre.

12. Podľa knihy Národ fast foodov ľudia častejšie rozpoznajú zlaté oblúky loga McDonald’s ako kresťanský kríž.

13. McDonald’s nie je najväčším fast foodovým reťazcom v USA. Prvenstvo tu stále patrí spoločnosti Subway.

14. McDonald’s zamestnáva veľké množstvo ľudí, behom jedného roka zamestná až 1 000 000 ľudí. V určitom momete sa dokonca stalo, že 1 z 8 čerstvo zamestnaných ľudí boli prijatí práve do McDonald’s .

15. Raňajky v McDonald’s obsahovali vajíčka, ktoré neboli čerstvé. Našli sa v nich dokonca chemické prísady, ktoré sa zvyčajne nachádzajú aj v mydlách na ruky, krémoch a holiacich penách.

Wikimedia Commons, Arnaud 25, CC BY 3.0

16. Za jeden deň sa príde do McDonald’s občerstviť až 62 miliónov zákazníkov, čo je viac ako je obyvateľov Veľkej Británie.

17. V Nemeckých McDonald’s si môžete k svojmu Big Macu objednať aj pivo.

18. McDonald’s je obrovským producentom odpadu. Fast foodová spoločnosť sa pokúšala podporiť ľudí v recyklácii, ale ešte ju čaká dlhá cesta, kým sa začnú ukazovať prvé výsledky.

19. V 80. rokoch McDonald’s experimentoval s podávaním pizze vo svojich reťazcoch. Tento nápad však stroskotal, pretože čakanie na pizzu bolo veľmi dlhé v porovnaní s čakaním na burger. Napr′iek tomu si pizzu z McDonald’s môžete stále vychutnať v Ohiou a Západnej Virgínii.

20. Omáčky podávané vMcDonald’s obsahujú chemickú látku propylénglykol, ktorá je síce mierne toxická, ale FDA ju v malých množstvách povolila.

zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

3 Komentáre
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Michael
18. mája 2017 22:01

Pivo si môžete dopriať aj na slovensku ?

Michael
21. júna 2017 23:34

Pivo si môžete dať aj u nás

Milan
14. októbra 2018 14:01
Odpovedať  Michael

Podľa toho kde v Prievidzi si nemôžte obiednať pivo !!!!!!