Medzi šéfom a lídrom je častokrát obrovský rozdiel. Pozrite si tieto rozdiely zobrazené prostredníctvom ilustrácii

3633

Obdiv na pracovisku by nemal pochádzať zo strachu. Tieto jednoduché, ale kreatívne kancelárske ilustrácie ukazujú, že existuje veľký rozdiel medzi šéfom a vodcom alebo lídrom. Samozrejme, nie všetci si vytvoria negatívny obraz, keď sa povie „šéf“. No tieto obrázky vás prinútia prehodnotiť svoje stanovisko. Niečo na tom naozaj bude. Šéf je nad svojimi zamestnancami a je im nadradený, zatiaľ čo vodca chápe výhody plynúce z toho, ak bude so svojimi zamestnancami pracovať ako s tímom.

Určite každý z vás by chcel mať lídra, ktorý ide príkladom, pomáha a snaží sa v prípade neúspechu povzbudiť alebo naučiť niečo nové, aby sa v budúcnosti tomuto problému predišlo.

Šéf – využíva, Líder – splnomocňuje

Šéf – viní, Líder – napráva

Šéf – rozkazuje, Líder – ukazuje smer, ide príkadom

Šéf – ja! Líder – MY

Šéf – zastrašuje, Líder – dôveruje

Šéf – komanduje, Líder – pýta sa

Šéf – vie, ako to má byť, Líder – ukáže, ako to má byť

Šéf – berie dôveru, Líder – dáva dôveru

Zdroj

 

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre