Mestá, ktoré sa snažia získať nových obyvateľov finančným obnosom. Ktoré to sú?

971

Na svete existujú krajiny, ktoré by si ľudia dobrovoľne nevybrali ako miesto, kde by sa chceli narodiť alebo dokonca prežiť svoj život. Môžu na to mať rôzne dôvody, nemožno im to vyčítať. Naproti tomu existujú krajiny, ktoré ponúkajú toľko výhod a lákadiel, že je ťažké im odolať. Sú to miesta, kde sa jednoducho oplatí žiť. Pustite sa do čítania a sami posúďte, či sú tieto mestá vhodné na život, prípadne nám dajte vedieť, život v ktorom z nich by ste si vedeli celkom ľahko a bez problémov predstaviť. 

Topeka, Kansas

Zdroj: istock.com

Úrady v Topeka, hlavnom meste Kansasu, nedávno schválili opatrenia, ktorých cieľom je prilákať čo najviac ľudí – nie však len na dovolenku, ale rovno, aby sa do tohto malebného mesta nasťahovali. Tieto opatrenia zahŕňali jednu veľmi zaujímavú ponuku – prenajmite si v Topeku nehnuteľnosť, presťahujte sa sem a môžete dostať až 10 tisíc dolárov! Ak si nehnuteľnosť rovno kúpite, čaká vás odmena v podobe 15 tisíc dolárov. Topeka je mesto, ktoré s radosťou privíta novú pracovnú silu, ktorá toto mesto ešte viac oživí a pozdvihne, hlavne skrz talentovaných ľudí. Tak ako všetko vo svete to má ale jeden malý háčik – musíte tu zostať žiť najmenej jeden rok. 

Tulsa, Oklahoma

Zdroj: shutterstock

Podobne ako mesto Topeka aj mesto Tulsa v Oklahome sa rozhodlo prilákať ľudí prostredníctvom tej najsilnejšej „zbrane“ pre ľudí – peňazí. Ak sa sem pre sťahujete dostanete 10 000 dolárov, túto sumu však dostane až po jednom roku nepretržitého bývania v tomto meste. Tak ako povedal výkonný riaditeľ istej nadácie, mladých ľudí treba inšpirovať, aby potom mohli túto inšpiráciu, zápal a kreativitu uplatniť a posúvať mesto na vyššiu úroveň. 

Antikythera, Grécko

Zdroj: shutterstock

Antikythera je ostrov nachádzajúci sa v Egejskom mori. Aj napriek všetkým jeho kvalitám je však až žalostne málo obývaný. Táto oblasť sa nachádza medzi Krétou a Peloponézom a žije tu len neuveriteľných 20 ľudí vrátane troch detí. Preto sa úrady rozhodli ponúknuť 20 tisíc dolárov mladým rodinám, ktoré by sa rozhodli prísť bývať na ostrov Antikythera. Táto suma im bude postupne vyplácaná po dobu troch rokov. Navyše dostanú aj dom s pozemkom. A to sa už oplatí nie?

New Haven, Connecticut

Zdroj: shutterstock

New Haven predstavil iniciatívu ponúknuť približne 80 000 dolárov novým prisťahovalcom, ktorý sa rozhodnú si tu zakúpiť dom. Táto suma zahŕňa 10 000 dolárov bez úroku, ktorú môžu použiť napríklad ako zálohu. Ďalších 30 tisíc môžete využiť na renovácie, či iné potrebné práce, prípravy, vybavenie do nového bývania. 

Baltimore, Maryland

Zdroj: wikimedia common

Prominentné vedenie tohto mesta v tom malo celkom jasno – 30tim potenciálnym obyvateľom podaruje 5 tisíc dolárov – opäť stačí splniť jedinú podmienku – prisťahovať sa. To sa oplatí nie? Túto sumu si môžete vybrať dvakrát ročne a stačí vám mať zmluvu o bývaní na 60 dní. Navyše máte k dispozícii ďalší program, v rámci ktorého vám poskytnú rovných 10 tisíc dolárov na kúpu nového domu a jeho prípadnú renováciu. 

Zdroj

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre