Miesto toho, aby si za svoje parkovacie miesto zaplatili, môžu darovať jedlo či prikrývky pre zvieratá

324

Bohužiaľ, stále existuje veľa ľudí, ktorí opustia svojich domácich miláčikov, pretože sa o nich nechcú alebo nemôžu starať. Zvyčajne ide o mačky a psy. Aj napriek tomu pre nich existuje nádej, že raz budú opäť žiť v milujúcej rodine. Po svete je totiž množstvo ľudí, ktorí svoj život venujú pomoci práve takýmto zvieratkám. A jedným veľmi inšpiratívnym príkladom je aj organizácia Muncie Animal Care & Services v Indiane, ktorá pomáha opusteným psom a mačkám nájsť si nový domov.

Muncie Animal Care & Services sa len nedávno spojili s miestnou políciou, aby umožnili občanom platiť za parkovacie lístky iným spôsobom, než na aký boli zvyknutí. Miestne policajné oddelenie sa rozhodlo spolupracovať a občanom ponúklo novú alternatívu. Namiesto toho, aby platili za parkovacie lístky peniazmi, môžu pomôcť napr. tak, že pre zvieratá darujú nejaké jedlo. Medzi zoznam vecí, ktoré môžu ľudia ponúknuť namiesto platenia lístkov ďalej patrí darovanie podstielky, prikrývky, či postele.

Policajt dokonca poznamenal, že tí, ktorí nie sú schopní doručiť tieto veci alebo jedlo na policajné oddelenie, či do útulku, môžu kontaktovať políciu a tá si darované predmety príde vyzdvihnúť až k ním domov. Aj na tomto príklade je jasne vidieť, že stále existujú ľudia, ktorí nemyslia len na seba, ale sú ochotní pomáhať a podobné príbehy by mali inšpirovať aj ostatných k tomu, aby vymysleli podobné skvelé iniciatívy. Potom môže byť svet lepším miestom.

Zdroj

Foto: Boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre