Bude Mikuláš Černák prepustený na slobodu? Toto sú zaujímavosti a fakty z jeho života o ktorých je dobré vedieť

100340

Mikuláš Černák je pravdepodobne najznámejšie mafiánske meno na Slovensku. Jeho osoba sa spája predovšetkým s obdobím takzvaných šialených deväťdesiatych rokov na Slovensku. Dnes je to už 26 rokov, čo je tento “ boss bossov“ ako ho zvykli nazývať za mrežami. A v médiach sa začalo špekulovať o jeho prepustení medzi slobodný ľud. My sme si pre vás pripravili niekoľko rýchlych zaujímavých faktov o živote Mikuláša Černáka na základe ktorých si budete môcť o tejto osobe vytvoriť názor a zaujať stanovisko, či prepustenie človeka akým bol Mikuláš Černák na slobodu je dobrý nápad.

 

 

Rýchle fakty a zaujímavosti

1. Pochádzal z jednoduchej rodiny, vyrastal na dedine a vyučil sa za automechanika. Živil sa aj ako vodič autobusu alebo lesný robotník.

2. Začal „podnikať“ začiatkom roku 1992 a jeho firma sa špecializovala na „kúpu a predaj“.

3. Bol označovaný za bossa bossov slovenského podsvetia. Zo všetkých predstaviteľov vtedajšieho podsvetia bol najviac rešpektovaný a tiež najbrutálnejší.

4. Svoju kriminálnu činnosť začal v v obci Telgárt v okrese Brezno, kde údajne zavraždil miestneho krčmára.

5. Neskôr k sebe Černák pribral aj ďalšie známe mená a vznikla mafiánska rodina: M.Černak, Miloš Kaštan a Jan Kán, ktorej základ tvorilo vydieranie podnikateľov a vyberanie výpalného. Ak niekto nechcel „platiť za ochranu“ Černákovej bezpečnostnej firme „Security 3“ dostal vysvetlené „že ochranu proste potrebuje“ pretože mu o pár dní vyhorelo auto alebo podnik.

6. Často podplácali policajtov a najvyššie „ruky zákona“. Známy je napríklad príbeh kedy Černák so svojím kolegom išli po Banskej Bystrici, kde ich zastavilo policajné auto pretože vodič pil za volantom. Skončilo to tak, že Černák hodil po policajtovi plechovku od piva a povedal mu nech vypadne a jednoducho odišli preč.

7. Mikuláš Černák sa rád sa obklopoval luxusom ale aj exotickými zvieratami . Najradšej mal tigre.

Foto: Facebook
Foto: Facebook

8. Často tvrdil, že „obete ktoré dal zabiť by zaplnili aj autobus“ alebo, že “ jeho rozsudky smrti sú spravodlivejšie ako rakovina“

9. Mafiáni v tej dobe spolupracovali s najvyššími politickými predstaviteľmi.

10. Verejnosť sa o Černákovi dozvedela aj vďaka jeho honosnej oslave narodenín v Banskej Bystrici. Oslavu strážili černákovi chlapi so samopalmi a polícia sa iba nečinne prizerala.

11. Prvýkrát bol obvinený v roku 1997 a začalo sa aj celoštátne pátranie po celej trojici. Avšak Černák sa o deň na to prišiel sám prihlásiť na políciu a pozval si aj štáb TV Markíza aby to celé nakrútili.

12. Po voľbách v roku 1998 teda prestali platiť všetky dohody s vtedajším podsvetím a Mikuláš Černák začal strácať svoj vplyv.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Mikuláš Černák (@mikulas.cernak)

 

13. Jeho súdny proces ja označovaný ako „proces storočia“. Zahrňovalo to obrovské bezpečnostné opatrenia medzi nimi aj napríklad presun všetkých zamestnancov súdu a bezpečnostných zložiek, ktorí mali na Horehroní rodinu na iné pracovisko.

14. Počas tohto procesu bol aj historicky prvý chránený svedok na Slovensku – Alexander Horváth – bývalý člen mafie. Viackrát však zo strachu zmenil vlastnú výpoveď.

15. Černák z väzby nariaďoval úspešné vraždy svedkov a bývalých kolegov.

16. V roku 2002 opustil Ilavské väzenie na vlastnú žiadosť aj s policajnou ochranou. Nikto však netušil prečo – oficiálne kvôli dobrému správaniu.

Foto: Youtube.com

17. Po druhom zatýkaní Mikuláša Černáka vyhlásilo podsvetie, že zabije prezidenta, ministra vnútra, ministra spravodlivosti aj premiéra. Všetkým zvýšili ochranu.

18. V roku 2004 začali postupne vypovedať svedkovia jeden za druhým. Bol obvinený z piatich vrážd a jednej asistencie. Priznal sa k jednej.

19. Bol odsúdený na doživotie a súd odmietol jeho odvolanie. Černák si odmietol vypočuť rozsudok priamo v súdnej sieni.

20. Začiatkom roku 2015 prelomil mlčanie a priznal sa k ďalšej vražde . Tiež prisľúbil polícií objasniť ďalších 32 mafiánskych vrážd . S najvyššou pravdepodobnosťou strávi viac času za mrežami ako ich strávil doteraz na slobode.

Šanca na návrat ?

Už od apríla 2023 má možnosť Mikuláš Černák požiadať o podmienečné prepustenie. Zaujímavým faktom však je, že tak doteraz neurobil. Najnovšie posudky odborníkov ako sú psychiatri či psychológovia pritom tvrdia, že šanca na zaradenie Mikuláša Černáka do spoločnosti existuje. Jeho motívom vraj nie je pomsta ale snaha o odstránenie nevyjasnených okolností a počas pobytu v väzení vykázal osobnostný rast, ktorý prispel k jeho vzdelaniu. Ďalšie tvrdenia odborníkov hovoria o tom, že za jeho konanie a nekompromisné mafiánske aktivity nemôže duševná porucha skôr vývojová chyba, ktorá bola zapríčinená silným hyperaktívnym správaním v detstve.

A čo si myslíte vy? Mal by byť Mikuláš Černák prepustený po dlhých rokoch na slobodu?

 

 

zdroje: Mafiani S01E11- E12 Mikulas Cernak (Dokumentárny seriál Slovensko 2016) ,startitup

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

5 Komentáre
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Maros
18. januára 2018 21:03

Dufam,ze zhnije za ziva v base.svina.Smial sa nad tym,ze niekomu odrezal hlavu,alebo stiahol kabel okolo krku,alebo strcil pistol do ust.Myslel si,ze je Boh?Ak ho tento stat nakoniec pusti von,tak v tom idu s nim.

Pišta
7. apríla 2018 20:58

V 90.rokoch sa tváril ako Boh . Mal pod palcom všetkých. A zrazu zmenil taktiku a udáva každého.Žeby oľutoval všetky hriechy? Skôr je to taktika ako sa dostat von. Moja babka vravievala zo psa slanina nikdy nebude!

Antek
12. apríla 2019 12:11

Byli chytrejsi bosove a jak skoncily…jen dve cesty vedou ven.olovo nebo dozivotni zalar.

spravodlivost
1. decembra 2018 9:32

je to obyčajny zmrd,ktoreho foter v detstve sexualne zneužival a to ho poznačilo na ,cely život………..

Bakkova
16. decembra 2020 15:57
Odpovedať  spravodlivost

prvá zaujímavosť v tomto článku.