Hovädzí dobytok ako domáci miláčik? Prečo nie, ak má len 110 cm

339

Miniatúrne kravy skutočne existujú a môžu byť nádhernými domácimi miláčikmi. Jemné a prítulné sú výbornými spoločníkmi najmä pre rodiny s malými deťmi. Majú priateľskú povahu a starostlivosť o ne nie je vôbec náročná.

Zdroj florador

Veľkostné kategórie kráv

Miniatúrne kravy strednej veľkosti dosahujú výšku okolo 120 cm. Existuje však ešte menší hovädzí dobytok s názvom Micro-Mini kravy. Sú menšie ako 100 cm, čo je ťažké si vôbec predstaviť. Pretože miniatúrna kravička je menšia ako päťročné dieťa.

Plnohodnotný život domáceho miláčika?

Vo všeobecnosti sa mini kravy dožívajú 1225 rokov. Hlavným, aj keď zriedkavým zdravotným problémom kráv, je „buldogov syndróm“, ktorý ovplyvňuje rast chrupaviek a kostí. Pravidelná starostlivosť, ale zaisťuje dlhé roky života týchto nezvyčajných zvierat.

Tieto menšie verzie kráv nepotrebujú na pohodlný život nekonečné zelené pláne. Napriek tom môžu produkovať mlieko a poslúžia aj hnojivom pre vašu záhradu. Nie je výnimkou, že niektoré kusy slúžia ako domáci miláčikovia.

Zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre