Mladá umelkyňa vytvára obrázky, ktoré zrejme potrápia tvoje mozgové bunky

522

Obyčajné fotky môže robiť každý a hocikde. Sprevádzajú nás všade, a to najmä na sociálnych sieťach. No toto dievča sa to rozhodlo posunúť na trochu iný level. Tieto fotky sú úplne iné. Prinútia vás potrápiť svoje mozgové bunky a sú naozaj zaujímavé.

Monica Carvalho miluje vytváranie takýchto manipulujúcich fotiek, ktoré potrápia tvoj rozum.

Vytvára takzvané nemožné „scény“, aby sa ľudia museli zamyslieť nad daným znázornením rôznych vecí, ktoré sú často krát spojené z viacerých častí. Tejto vášni podľahla pred 5 rokmi. Všetky úpravy robí vo photoshope pomocou jej vlastných fotografií (žiadne ďalšie obrázky nevyužíva).

V tejto inšpiratívnej práci sa snaží nájsť podobnosti medzi fotografiami z hľadiska ich farby, štruktúry alebo aj tvaru. Napríklad medzi dvomi horskými vrcholmi zachytenými v Grécku, ktoré pripominajú hornú časť pery, alebo napr. cesta v Oxforde mala rovnakú farbu ako ľudská koža, či vrecko na zips pripominajúce mihalnice.

Inokedy sa Monica hrá s veľkosťami fotiek, napr. znázorňuje svojich miniatúrnych kamarátov ako sú ukrytí v jej ruke alebo zmení budovu Empire State Building na jednu obrovskú sviečku.

Názvy týchto diel sú pomenované ako hračky alebo obsahujú divné a nesúvisiace slová, ktoré nútia ľudí rozmýšľať ešte viac a spájať ich ako puzzle.

Pozrite si túto kreatívnu prácu talentovanej umelkyne.

Jej príbeh môžete ďalej sledovať na instagrame: mofart_photomontages

Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda

Zdroj: boredpanda

 

 

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre