Mladá žena sa stará o 4 veveričky, ktoré prišli o matku. Fotografie a video, ktoré vytvorila, vás očaria

1094

Dani Connor, zoologička a fotografka voľne žijúcich živočíchov z Londýna žije vo Švédsku iba tri mesiace, no už sa tam dobre zabývala. Nedávno sa stala „dočasnou mamou“ pre štyri malé veveričky po tom, ako ich mamu bohužiaľ zrazilo auto. Malé zvieratká jej už plne dôverujú a dokonca dokážu rozpoznať Danin hlas.

1 109

Fotografka ich navštevuje každý deň a okrem toho, že im zabezpečuje dostatok jedla a pitia, tak ich aj zachytáva na fotoaparát. Raz prišla žena s myšlienkou dať do blízkosti malej veveričky mikrofón a to, čo budete počuť na videu je neuveriteľne roztomilé. Video má už milióny pozretí. Celé toto dobrodružstvo začalo v čase, kedy sa Dani obzvlášť zapáčila jedna veverička. „Pomenovala som ju Remy, pretože mi jej tvár pripomenula potkana z Ratatouille. Bola prvou veveričkou, ktorá mi pózovala pred fotoaparátom,“ povedala Dani.

Tu je to spomínané video:

Vtedy však ešte netušila, čo sa stane. Pred dvoma týždňami našla Dani telo tejto veveričky pri ceste po tom, ako bola Remy zrazená autom. „Bola som zdevastovaná, nielen že bola mojou najobľúbenejšou veveričkou, ale v lese mala svojich potomkov. Išla som preto do lesa hľadať mláďatká, no bola to extrémne ťažká úloha. Mala som však veľké šťastie a podarilo sa mi ich nájsť,“ dodala Dani. Následne vyhľadala organizácie, ktoré sa starajú o divo žijúce zvieratká, no tam dostala odpoveď, že veveričky sú príliš malé na to, aby prežili samé. Museli by sa tak chovať v zajatí. 

2 105

Toto však nemohla dopustiť a odvtedy chodí do lesa každý deň na 4 až 6 hodín a má veľmi blízko k týmto roztomilým veveričkám.

3 83

4 78

5 77

6 76

7 71

8 55

9 52

10 50

11 44

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.