Mladík bol ešte nedávno bezdomovcom. Dnes, vo svojich 21 rokoch založil vlastnú firmu a je milionárom

3245

21-ročný muž bol ešte nedávno bezdomovcom. Spal pod mostom 3 roky, no dnes je z neho milionár. Harry Sanders, z austrálskeho Melbourne mal iba 17 rokov, keď sa musel popasovať s drsným osudom, keďže nemal vlastný domov. Konečne sa však aj na neho usmialo šťastie.

Foto od Facebook

Mladý podnikateľ je dnes výkonným riaditeľom vlastného podniku s názvom Studiohawk, ktorý má dnes hodnotu 1,5 milióna dolárov. V snahe pomôcť iným ľuďom v podobnej pozícii ako bol nedávno aj on, sa podelil o svojich päť tajomstiev, vďaka ktorým teraz žne úspech. „Myslím si, že najdôležitejšou vecou, ​​ktorú môžete urobiť, je nosiť také šaty, aké sa vám páčia. Vtedy totiž budete sami sebou. Nikdy nenosím obleky. Ak idem na schôdzku alebo som v kancelárii, nosím všetko, čo mi je pohodlné. Myslím si totiž, že mať 21 a nosiť drahý oblek na mieru šitý je pre mnohých červenou vlajkou a môže navodiť nesprávny dojem,“ povedal mladý muž.

Dodal, že mnohí si myslia, že cesta k úspechu vedie cez prebdené noci strávené pri práci. To však podľa neho nie je pravda. Dlhý a kvalitný spánok je jednou z najdôležitejších vecí. „Každú noc spím 8 a viac hodín, aby som mohol plnohodnotne fungovať. Nemôžete predsa podnikať, ak nie ste oddýchnutí. Prestaňte kontrolovať svoj e-mail do 3:00 a odpočiňte si, aby ste boli najlepší,“ povedal mladík.

Počas kritických rokov, kedy bol bezdomovcom býval na ulici, niekoľko nocí strávil v útulkoch, ale aj u rodiny či priateľov. „Prvá noc bezdomovectva bola najhoršia. Nemal som tušenie kam ísť a čo robiť. Prvých pár nocí som strávil pod mostom.“ Navyše to môže byť nebezpečné, keďže aj bezdomovci majú svoje územia. Našťastie, vždy sa mu podarilo nájsť jedlo, čiže hladom netrpel. Aj keď to bol nesmierne ťažký čas, tak tvrdí, že ho to veľa naučilo. Stal sa z neho odolnejší človek a jeho osobnosť dozrela. Tvrdí tiež, že sa naučil riešiť rôzne stresové situácie, čo mu teraz pomáha aj pri nie ľahkej práci podnikateľa.

Foto od Facebook

Po troch rokoch strávených na ulici vedie mladý muž svoju vlastnú spoločnosť, ktorá sa zameriava na optimalizáciu vyhľadávacích nástrojov, ktorá pomáha zviditeľňovať webové stránky na internete. Minulý mesiac sa mu podarilo otvoriť svoju ďalšiu pobočku v Londýne.

A teraz vám napíšeme sľúbených 5 tipov, ktoré sme spomínali na začiatku článku. Toto vám radí mladý úspešný podnikateľ, ktorý si prešiel v živote všeličím:

– Noste šaty, ktoré sú vám pohodlné a buďte tak sami sebou.
– Doprajte si najmenej 8 hodín spánku.
– Prečítajte si čo najviac o téme, ktorá vás baví a ste ňou nadšení.
– Šetrite – míňajte tam, kde je treba a svoje výdavky znížte tam, kde môžete.
– Určte si svoj cieľ a účel. Ak hneď budete túžiť po peniazoch, v takom prípade úspešní nebudete.

 

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre