Mladík konzumuje už od svojich 7 rokoch iba nezdravé jedlá, dnes má 19 rokov a je kvôli ním hluchý a slepý

7484

Tak, o takomto zvláštnom prípade ste zrejme ešte nikdy nepočuli. Mladý, iba 17-ročný chlapec sa stravoval tak nezdravo, až si to vyžiadalo svoju daň. A veľmi krutú. Mladík z Bristolu neustále jedol jedlá ako hranolčeky, čipsy, biely chlieb, rôzne mäsové výrobky, medzi ktorými boli najmä párky a klobásky. A ako o skončilo? Oslepol a ohluchol.

crisps fotografia
Foto od 41330

Matka chlapca prezradila, že normálne jedlo prestal jesť už vo svojich siedmych rokoch. Tento mladík je vôbec prvou osobou v Spojenom kráľovstve, ktorá oslepla a ohluchla kvôli konzumácii nezdravého jedla. Rodina z Bristolu, ktorá chce zostať v anonymite uviedla, že už keď mal 14 rokov, tak si všimli, že niečo nie je v poriadku. Vtedy sa ukázalo, že trpí poruchou príjmu potravy a jeho následný nedostatok výživy, najmä nedostatok vitamínov a iných dôležitých látok pre telo, dospel až do takého štádia, kedy prišlo k zničeniu zrakového nervu. Lekári síce odporúčali zmenu stravy, no nepomohlo to.

Nestratil však iba zrak, ale aj sluch. Jeho mama povedala, že strata sluchu a zraku znamená, že nemá prácu a ani žiaden spoločenský život. „Nemohli sme tomu uveriť, keď nám bolo povedané, čo sa stalo. Lekári nám povedali, že stav je nezvratný. Je to nočná mora. Po ukončení strednej školy sa dostal na vysokú školu, aby mohol študovať IT odbor. Musel sa ho však vzdať, pretože nič nevidel ani nepočul.“ Dodala, že svoju prácu by miloval, no nevie si žiadnu nájsť. Jeho matka tak musela dať výpoveď v práci, aby sa o chlapca mohla starať na plný úväzok.

sausages fotografia
Foto od kaboompics

Trochu zvláštny je aj fakt, že aj keď jedol samú nezdravú stravu ako biele pečivo, čipsy, hranolky a podobne, tak netrpel obezitou, jeho váha a výška sú absolútne primerané. „Jedného dňa sa začal domov vracať s celým obedom. Ovocie a zelenina zostávali nedotknuté. Bol však rovnako fit a zdravý ako jeho súrodenci. Vždy bol chudý, takže sme nemali žiadne obavy o jeho váhu,“ povedala matka. Aj napriek tomu, čo sa stalo, žije mladík podobný život, čiže konzumuje nezdravú stravu rovnako, ako predtým. „Berie vitamínové doplnky, ale jeho strava je stále takmer rovnaká. Dobrým znakom je aspoň fakt, že sa mu podarilo začať piť ovocné smoothies,“ dodala chlapcova matka.

Aj keď si rodina želá zostať v anonymite, dohodli sa, že prípad bude zverejnený v časopise Annals of Internal Medicine, aby sa zvýšila informovanosť o tomto prípade i dôležitosti toho, ako sa ľudia stravujú.

 

 

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre