Mladý farmár vybral líščie mláďatá priamo z brucha mŕtvej líšky a tie akoby zázrakom prežili

1249

Mladý farmár prichádzal jedného dňa autom domov, keď mu nečakane prekazilo plány oproti idúce auto, ktoré zrazilo líšku. Mladík síce vystúpil, aby sa uistil či je zviera v poriadku, no tá náraz neprežila. Prekvapilo ho však niečo iné.

24-ročný Chris Rolfe bol v čase incidentu akurát na ceste do svojho domova v Haywards Heath, West Sussex. Keď zbadal, ako niekto zrazil autom líšku, ani sekundu neváhal a snažil sa jej pomôcť. Bohužiaľ, to sa mu už nepodarilo. Všimol si však, že sa jej niečo v bruchu hýbe a keďže už má nejaké skúsenosti so zvieratami, vedel o čo ide. Líška bola tehotná. Okamžite vykonal núdzovú C-sekciu na mŕtvom zvierati, aby mohol všetky štyri nenarodené mláďatá vytiahnuť.

Potom, čo sa mu podarilo mláďatka zachrániť, vzal ich k svojej matke Jean. Okrem toho, že tá je umelkyňou a miluje fotografovanie prírody, taktiež mala skúsenosti so starostlivosťou o množstvo ježkov, králikov, líšok a iných mláďat. Matka so synom urobili všetko preto, aby udržali tieto zvieratka nažive. Venovali im všetku potrebnú starostlivosť a vďaka ním sú teraz úplne zdravé. „Chris nečakal, že prežijú, ale chcel to aspoň skúsiť,“ povedal Jean. „Je to absolútne zázračné,“ dodala.

Líščatá získali okamžite pozornosť a slávu na sociálnych sieťach, pretože Jean začala ich fotografie zdieľať na Facebooku. Ich záchranca však smutne dodal, že akonáhle dosiahnu 10 týždňov, tak ich odovzdá neziskovej organizácii, ktorá sa práve takýmto zvieratkám venuje. Akonáhle sa dokážu postarať sami o seba, tak tieto zvieratká následne vypustia do voľnej prírody.

Zdroj

Foto: youtube

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

1 Komentár
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
ANdy
17. mája 2019 7:49

Líška bola tehotná???????to snáď nie…a čo sa jej narodil človek?