Mladý muž prežil útok rozzúrenej medvedice vďaka tomu, že ju udrel do tváre

8671

Muž z Nemecka prežil útok 2 metrovej medvedice. Ide o skutočne veľmi zaujímavý príbeh, ktorý sa odohral v rumunských horách. Andi Bauer s priateľkou Larou Boothovou boli na túre, keď natrafili na medvedicu s dvoma mláďatkami. Prežili vďaka činu, ktorý sa zdá byť trochu bizarný, no je skutočne účinný.

Keď narazili na nahnevanú medvedicu, tá okamžite zaútočila na Andiho, zatiaľ čo jeho partnerka bola pár metrov za ním. Medvedica ovinula svoje obrovské čeľuste okolo mužovej pravej nohy a hrýzla ho. Lara iba skričala partnerovi, aby medvedicu udrel do tváre, čo aj urobil. A čo sa stalo? Rozzúrené zviera utieklo. Andi sa už len snažil zastaviť obrovský vodopád krvi, ktorý sa mu lial z nohy. Mladý Nemec sa k téme vyjadril takto: „Bol som v šoku, takže si na bolesť ani nepamätám. Bol som od nej odvrátený, preto som ju zbadal až vtedy, keď sa ku mne priblížila. Nemal som čas premýšľať o tom, čo mám robiť. Držala sa mojej nohy a ja som iba kričal o pomoc. Nebol tam však nik, kto by mohol zasiahnuť. Lara mi povedala, aby so ju udrel do tváre, tak som to urobil a medvedica odišla.“

Medveď mu zlomil kosť na troch miestach a vytrhol kus mäsa z jeho tela. Lara bola nakoniec schopná rýchlo zachytiť telefónny signál a zavolať pomoc. Zraneného muža previezli do rumunskej nemocnice. Po čase ho však presunuli do nemocnice v Nemecku. Andi ešte dodal, že po celý čas mal zlý pocit a tušil, že sa niečo stane.

Lara sa zas vyjadrila takto: „Keď sme prvýkrát videli medvede, mala som skutočný strach. Celý čas som počas útoku zvieraťa kričala na Andiho. Potom som si spomenula, že medveďovi treba vraziť medzi oči, tak som to zakričala Andimu a ono to fungovalo.“ Andi má obrovské šťastie, že žije. Lara povedala, že ich varovali, aby do hôr nešli, no napriek tomu sa rozhodli inak a vo svojej túre pokračovali. Nechýbalo veľa a mohlo to dopadnúť tragicky.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre