Mladý muž videl malého chlapca, ako visí z balkóna na 4. poschodí, neváhal a vyliezol za ním ako spiderman

616

Pred šiestimi mesiacmi 22-ročný Mamoudou Gassama z Mali sníval, že pôjde po stopách mnohých jeho krajanov a začne v Paríži nový život. Teraz je tento nelegálny prisťahovalec oslavovaný ako hrdina a práve v týchto dňoch sa stretne s prezidentom, aby dostal potrebné dokumenty na to, aby sa mohol oficiálne usadiť vo Francúzsku.

Tento príbeh záchrany dieťaťa sa začal, keď Mamoudou išiel domov zo železničnej stanice Gare du Nord. Narazil na dav v panike. Zistil, že 4-ročný chlapec visí z balkóna na štvrtom poschodí. Bez váhania začal Mamoudou konať. Vystupoval po budove neuveriteľne ľahko, čím si okamžite vyslúžil prezývku „spiderman“.

V rozprávaní s Le Parisienom vysvetlil Mamoudou to, čo prechádzalo jeho mysľou počas svojej odvážnej záchrany. „Nemyslel som na výšku poschodia ani nerozmýšľal nad rizikom,“ povedal. „Robil som to preto, že išlo o dieťa. Mám deti naozaj rád. “

Okrem osobného poďakovania od prezidenta Macrona, obdržal Mamoudou aj gratuláciu od primátorky mesta Paríž, Anne Hidalgo, ktorá tento čin publikovala na Twitteri s popisom: „Blahoželáme Mamoudou Gassamovi k jeho odvážnemu činu, ktorý pomohol zachrániť život dieťaťa. Mala som tú česť sa s ním dnes telefonicky spojiť, aby som mu srdečne poďakovala. Povedala som mu tiež, že jeho hrdinské gesto je príkladom pre všetkých občanov a že mesto Paríž ho samozrejme podporí v jeho úsilí usadiť sa vo Francúzsku.“

Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda

Pozrite si celú záchrannú akciu:

https://www.facebook.com/BiboLOfficiel/videos/10214337551744958/

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre