Moderné obrazy sú výbornou dekoráciou: Aké sú teraz v kurze?

657

Uvažujete nad tým, ako si skrášliť steny vo vašom bývaní? Renomovaní architekti sa zhodujú, že perfektnou voľbou sú moderné obrazy. V nasledujúcich riadkoch vám poradíme, ktoré zaujímavé formáty a dizajny sú dnes v kurze a stoja za pozornosť.

Prečo obrazy na stenu?

Nezáleží na tom, či máte veľký alebo malý interiér. Určite sa aj vo vašej domácnosti nájdu nevyužité steny, ktoré doslova zívajú prázdnotou. Práve kvôli nim môže vaše bývanie pôsobiť tak trochu sterilným dojmom a nedokáže vo vás vzbudiť emóciu. To sa však dá veľmi ľahko napraviť! Pomôžu práve moderné obrazy na stenu.

Jednoduché doladenie interiéru 

Nezáleží na tom, akou farbou si namaľujete steny jednotlivých miestností vo vašom interiéri. Obrazy viete s nimi vždy jednoducho doladiť. Sú cenovo dostupné, zavesíte ich v priebehu niekoľkých minút a ani by ste neverili, ako významne dokážu zmeniť charakter vášho bývania. Zrazu sa priestor bez emócie premení na skutočný domov, ktorý budete milovať.

Najobľúbenejšie moderné obrazy na stenu

Keď sa povie moderné obrazy na stenu, každý si predstaví niečo iné. Pripravili sme si preto pre vás prehľad tých najobľúbenejších trendy formátov a motívov, ktoré vo svojich návrhoch často používajú aj renomovaní interiéroví dizajnéri.

Obrazy na výšku

Väčšina obrazov, s ktorými sa stretávate, má pravdepodobne štvorcový alebo horizontálne orientovaný obdĺžnikový tvar. Keď však budete vyberať obraz do vášho interiéru, skúste pouvažovať aj nad formátom na výšku. Ten dokáže opticky zvýšiť strop, takže dodá vášmu interiéru vzdušnejší charakter. Perfektne zapasuje nielen do obývačky, ale napríklad aj do kuchyne, spálne či pracovne. Keďže ide o netypický rozmer, obohatí vaše bývanie o exkluzívny nádych.

 

Viacdielne obrazy

Viacdielne obrazy sú obľúbené najmä v prípade väčších domácností, v ktorých sa nachádzajú veľké nevyužité plochy stien. Ako už napovedá ich názov, skladajú sa z viacerých dielov, ktoré spoločne tvoria jeden motív.

Stretnúť sa môžete s variantmi, ktoré majú všetky diely rovnako veľké. Moderným trendom sú však aj obrazy s rozdielnou veľkosťou jednotlivých dielov. Tie vytvárajú na stene zaujímavý obrazec.

Čiernobiele obrazy

Ak máte svoju domácnosť zladenú v decentných elegantných čierno-bielych tónoch, čiernobiele obrazy môžu byť ideálnou dekoráciou. Prirodzene nadviažu na zvyšok interiéru a jemne ho doladia. Moderným trendom sú napríklad čiernobiele obrazy máp, rastlín, ale aj miest.

 

Pop art obrazy

Pokiaľ túžite po tom, aby obraz dodal vašej domácnosti život a novú energiu, pop art motívy rozhodne odporúčame. Ich charakteristickým znakom je výrazná farebnosť, ktorá je umocnená extravagantnými motívmi či geometrickými tvarmi. Hodia sa do obývačky, ale aj kuchyne či pracovne.

Feng Shui obrazy

Radi by ste svoj interiér premenili na oázu relaxu, v ktorej si dokonale oddýchnete od každodenného stresu? Potom skrášlite steny prostredníctvom Feng Shui obrazov, ktoré vás už pri jednom pohľade dokonale upokoja. Preto sú veľmi dobrým riešením do spálne. Avšak, zavesiť ich môžete aj do ktorejkoľvek inej miestnosti.

Abstraktné obrazy

Tvary, krivky, náhodné kombinácie obrazcov a motívov. Presne o tom sú abstraktné obrazy, ktoré na prvý pohľad nezobrazujú nič konkrétne, no čím dlhšie sa na ne pozeráte, tým viac vecí v nich vidíte. Dostupné sú v širokej škále farieb a hodia sa do každého moderne zariadeného bývania.

Foto: Nostre.sk

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre