Morgan Freeman nie je len skvelý herec, ale aj rozprávač: Top 5 filmov, ktoré nahovoril!

247

Morgan Freeman je obľúbený americký herec. Relatívne nedávno sme mali článok, v ktorom sme zhrnuli niekoľko zaujímavostí o ňom. Vedeli ste však, že je nielen skvelý herec, ale aj rozprávač? Toto je TOP 5 filmov, v ktorých mu išla úloha rozprávača príbehu najlepšie.

Návrat do divočiny 3D (Born to Be Wild)

Návrat do divočiny 3D je dokumentárny americký film z roku 2011, ktorý pojednáva (nielen) o zvieratách žijúcich v pralese na ostrove Borneo alebo v Keni.

Vojna svetov (War of The Worlds)

Toto je dobrodružný a dramatický sci-fi thriller. Vznikol v roku 2005 a nakrúcal sa v USA. Morgan Freeman bol rozprávačom príbehu, v hlavných rolách učinkovali Tom Cruise a Dakota Fanning.

Autor tejto fotografie je Gage Skidmore

Million Dollar Baby

V oscarovom filme Million Dollar Baby stvárnili hlavné postavy Clint Eastwood a Hilary Swank. Morgan Freeman hral vedľajšiu rolu a plnil úlohu rozprávača. Je to vysoko hodnotená americká športová dráma z roku 2004.

Putovanie tučniakov (March of the Penguins)

March of the Penguins je dokumentárny a rodinný film natočený vo Francúzsku v roku 2005. Pojednáva o každoročnom sťahovaní tučniakov a dodnes má vysoké hodnotenia na filmových databázach.

Autor tejto fotografie je Nathan Congleton

Vykúpenie z väznice Shawshank (The Shawshank Redemption)

Táto americká krimi-dráma z roku 1994 je dodnes označovaná za jeden z najlepších filmov histórie. Podľa mnohých je dokonca úplne najlepší. V tomto prípade Morgan Freeman aj hral, aj rozprával príbeh. Spolu s ním sa v hlavnej úlohe predstavil Tim Robbins.

Pokiaľ sa vám tento článok páčil, prečítajte si aj výber najlepších filmov Morgana Freemana.

Zdroj

Tomáš Pajerský
Tomáš sa písaniu článkov a copywritingu všeobecne venuje už 10 rokov. Pravidelne prispieva svojou tvorbou do viacerých kategórii na našom webe a nižšie nájdete zoznam jeho článkov.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre