Most, z ktorého psy skáču, akoby chceli spáchať samovraždu! Viete, kde sa tento most nachádza?

185

Predstavte si Škótsko – nádhernú krajinu s bohatou históriou a ešte krajšími tradíciami a zvykmi. Má však jednu drobnú temnú bodku, ktorá je navyše vo veľkej miere opradená tajomnom. Overtoun Bridge je stavba na ceste k Overtoun House v Škótsku, ktorá bola postavená v roku 1895 podľa verejne dostupných informácií na základe návrhu záhradného architekta Milnera. Tento most má aj svoju špecifickú prezývku, ktorá v ľuďoch vyvoláva pocit hrôzy – Most psích samovrahov. Od približne polovice minulého storočia sa totiž v rôznych nepravidelných intervaloch objavujú správy o psoch, ktoré dobrovoľne z tohto mostu skočili. V dôsledku pádu z výšky asi 15 metrov utrpia tak ťažké zranenia, že sa to nie zriedka končí smrťou. 

98937d10 37f6 4f2a 8abd
Zdroj: shutterstock

Ľudí však zaujíma príčina – tu však existujú len viaceré možné domnienky.

Od roku 2000 do roku 2010 z mostu skočilo vyše 600 psov, pričom asi 50 z nich zomrelo

zahadne miesto na ktorom psy pachaju hromadne samovrazdy 1
Zdroj: dromedar.sk

Dokonca máme k dispozícii minimálne jedno svedectvo, aj keď ešte z roku 2004, kedy po meste prechádzal muž menom Kenneth Meikle a nie sám. Na prechádzke s ním bol aj jeho zlatý retriever, ktorý sa mu náhle stratil z dohľadu a skočil z mosta. Pád pes prežil, no zostali mu trvalé následky. V nasledujúcom roku 2005 zoskočilo z tohto mosta v priebehu pol roka najmenej ďalších 5 psov.

Aká je príčina psích nešťastí? 

p 02
Zdroj: shutterstock

Aj tu máme minimálne dve skupiny ľudí. Tá racionálnejšia skupina verí, že dôvod preto, aby psy skočili z mostu je, že cítia pach zvierat, ktoré sa pohybujú po chodníku, ktorý vedie pod mostom. 

Iný zase tvrdia, že most obklopujú paranormálne javy (podľa Keltov bol postavený presne na mieste, kde sa mali pretínať nebo a zem). 

Overtoun House má aj svojich majiteľov – tí uviedli, že za 17 rokov boli svedkami mnohých prípadov, kedy sa psy na moste správali zvláštne – boli nepokojní, roztržití, štekali a nakoniec z mosta skočili. Majiteľ a pastor Bob Hill tiež zastáva názor, že je to spôsobené pachom noriek, kún a iných drobných zvierat, ktoré psov priťahujú a nútia ich skákať. 

Miestny učiteľ Paul Owens má na celú vec ale iný názor. Tvrdí, že most a Overtoun House sú prenasledované nadprirodzenými aktivitami a že temné sily lákajú psi na smrť. S mostom nie sú spojené len zvláštne samovražedné príhody so psami. 

Incident 

V roku 1994 sa tu stal aj iný incident – paranoidný schizofrenik Kevin Moy hodil svojho syna z mosta, pretože si myslel, že je inkarnáciou Satana. Prečo si vybral práve toto miesto? Pretože tiež veril, že je spojené s temným duchmi. Sám sa pokúsil spáchať samovraždu skokom z mosta. Bol však zadržaný a umiestnený v psychiatrickej liečebni. 

Výskumníkom sa podarilo zistiť, že na jednom konci mosta sa naozaj nachádzajú hniezda myší, veveričiek a noriek, ktoré skutočne môžu byť príčinou, prečo psy skáču. Ani to ale nestačilo k tomu, aby most uzavreli a zabránili tak ďalším psím nešťastiam. Záhada teda zostáva aj naďalej do istej miery nevyriešená.

Zdroj 

Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.