Muž bol mŕtvy celých 28 minút, no bezdomovec mu poskytol prvú pomoc a on prežil

876

Pred šiestimi mesiacmi išiel George Dakin Jr. po chodníku, keď zrazu dostal zástavu srdca a padol na zem. Jeho srdce sa zastavilo skôr, než dopadol na chodník a 28 minút bol Dakin mŕtvy.

64-ročný architekt je však teraz nažive a vypovedal tento príbeh. Žije vďaka bezdomovcovi, ktorý vtedy pil kávu blízko miesta, kde Dakin odpadol.

Dakin mal šťastie, že sa zrútil pred CHAMP Homes Inc. – útočisko založené na viere pre bezdomovcov so sídlom v Hyannise v štáte Massachusetts. 54-ročný Austin Davis sa nachádzal vo vnútri budovy, keď počul niekoho kričať o pomoc.

homeless fotografia
Foto od Fran Urbano

Davis pred niekoľkými dňami dokončil výcvik prvej pomoci, a tak presne vedel čo má robiť. Prišiel k Dakinovmu nehybnému telu a začal mu poskytovať prvú pomoc. Davis v tom pokračoval ďalších desať minút, až kým neprišla sanitka a Dakina naložili do sanitky.

Dakin utrpel 100%-né zablokovanie LAD tepny. Ak človeka poskytne také niečo, je to takmer vždy smrteľné. Až po ďalších 18 minútach CPR a defibrilátorových šokov boli lekári schopní nahmatať znova Dakinov tep.

„Nikto tomu nemohol uveriť,“ povedal Dakin Patch. „Záchranári tomu neverili. Lekári tomu neverili. Povedali, že ak aj ste v nemocnici a máte upchatú LAD tepnu, neprežijete to – aj keď ste v nemocnici! “

Ako poďakovanie Davisovi, ktorý pomohol zachrániť tohto muža pred istou smrťou, mu Dakinove deti vytvorili stránku GoFundMe, aby tak získali peniaze pre bezdomovcov.

Jodi Dakin Loughlin povedala: „Austin nie je alkoholik. Neberie drogy. Má krásnu osobnosť a viem, že s našou pomocou mu môžeme pomôcť k lepšiemu životu.“

Rodina odvtedy dokázala získať 15 000 dolárov, ktoré idú na náklady na auto, zábezpeku a nájomné za byt, zdravotné poistenie a plynové karty – ktoré pomôžu Davisovi dostať sa z prechodného bývania.

Odkedy začali s týmto úsilím, Davisovo pracovisko – hotel v Hyannise – preradilo bezdomovca z bývalej práce, ktorú mal na čiastočný úväzok na pozíciu, kde mu ponúkli prácu na plný úväzok.

„Generálny riaditeľ ma uistil, že Austin stojí za túto investíciu a je zamestnancom s veľkou hrdosťou v práci a nádhernou osobnosťou,“ povedala Jodi.

Zdroj: goodnewsnetwork

 

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre