Muž bol zúfalý z medveďov, ktoré mu chodili kradnúť med na farmu, a tak z nich urobil prvotriednych ochutnávačov

15232

Medvede milujú med a častokrát kvôli nemu spôsobujú vrásky na čele nielen včelárom, ale problémy robia aj včelím úľom. Pre chovateľov to predstavuje nebezpečenstvo a škodu, ktorú chlpatí milovníci medu napáchajú, je veľakrát obrovská. Rovnakú situáciu zažíval opakovane istý včelár z Turecka. Nepríjemnú situáciu však šikovne zmenil na svoju výhodu. Ibrahim Sedef z tureckej severovýchodnej provincie Trabzon bol už zúfalý zo snahy udržať medveďa ďalej od svojich úľov. Jedného dňa sa preto rozhodol, že pravidelný zvierací návštevník bude testovať jeho medy.

Na ochranu úľov sa ich spočiatku snažil zaistiť umiestnením kovových klietok okolo nich, medveďom nechával jedlo ako je chlieb, ovocie a med v snahe zabrániť tomu, aby hľadali občerstvenie priamo v úľoch. Táto snaha mu však nijako nepomohla a bol nútený vymyslieť niečo iné. Rozhodol sa položiť úle na vrch svojho prístrešku, kde ich medvede nemohli dosiahnuť, ale šikovné zvieratá vyliezli na stromy, vyjedli med a odišli. Tento plán taktiež stroskotal. „Po všetkých ťažkostiach som si povedal, že ich nechám. Sľúbil som, že ich nakŕmim.“ A dodržal to.

Aby mohol sledovať tieto šelmy pohybujúce sa po jeho farme, nainštaloval fotopasce. Keď sa Sedef snažil zistiť, ako prekabátiť šikovné zvieratá, prišiel s geniálnym nápadom. Včelár zostavil stôl so 4 druhmi medu a nechal medvede, aby si sami vybrali ten najlepší druh medu. Výsledok ho neprekvapil. Ako sa dalo očakávať, aj medvede majú naozaj vyberavý vkus. Sedef povedal, že medvede boli vtiahnuté vôňou medu Anzer a práve tento med vždy chutnali ako prvý. Ide totiž o skvelý med z čerešňového kvetu. 1 kilogram slávneho tureckého medu Anzer sa predáva za viac ako 300 dolárov.

Med Anzer má skvelé účinky pre zdravie a má veľa vlastností, ktoré dávajú dôvod na pridanie do stravy. Vyrába sa hlavne v Turecku a lieči choroby akými sú angína, zápaly tráviaceho traktu a aj rôzne nezdravé stavy pokožky. Je tiež plný vitamínu C a železa. Jeho kvalite a blahodárnym účinkom však zodpovedá aj vyššie spomínaná suma. No ani toto nie je ten najdrahší med na svete. Elfský med, ktorý sa vyrába taktiež hlavne v Turecku, sa predáva za 5 200 dolárov/kilogram.

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre