Srdcervúci príbeh muža, ktorý nedokáže jesť jedlo inak ako kliešťami

1017

Prinášame vám príbeh istého muža, ktorý sa stal slávnym vďaka svojmu špecifickému spôsobu jedenia. Na TikToku sa podelil o video, kde jedol hamburger, a počet videní sa vyšplhal na takmer milión! Prečo? Pretože všetko konzumuje kovovými kliešťami.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by John Junior (@johnjuniorofficial)

34-ročný John Junior trpí chorobným strachom z dotyku jedla rukami. Aby sa s ním vyrovnal, všade so sebou nosí tri sady kovových klieští. Priznal, že sa jedla nedokáže dotknúť, pretože má v hlave myšlienky možnej smrti. Aj preto dnes konzumuje kliešťami ešte aj polievky.

Jeho strach pramení z obsesívno-kompulzívnej poruchy. OCD je duševné ochorenie, ktoré sprevádzajú nepríjemné myšlienky a svedomito opakujúce sa činnosti. Tento psychický stav nastal v roku 2013, keď sa John po prvý raz otrávil jedlom. Zjedol totiž nedovarené kuracie mäso a to v ňom vyvolalo trvalé psychické následky. Dnes považuje kliešte za akýsi štít, vďaka ktorému sa počas konzumácie jedál cíti bezpečne.

96d08d58d7a45ef1837365a03d.jpg
Zdroj: johnjuniorofficial/TikTok

Sám John uviedol, že si uvedomuje absurditu svojich myšlienok, no nedokáže ich ovládať. Každý musí jesť, aby prežil, a toto je jediný spôsob, ako to dokáže robiť. V minulosti bola jeho fóbia omnoho väčšia. V tom čase nedokázal jesť nič okrem sušienok. Pri myšlienke na jedlo sa triasol a konzumoval len potraviny, ktoré môže rýchlo hodiť do úst.

Hoci je dnes schopný sa poriadne najesť, stále ho jeho stav veľmi obmedzuje. Dodnes máva úzkosti, pretože sa cíti byť neustále pod kontrolou. Svoj spôsob života považuje za vyčerpávajúci a prial by si, aby mohol jesť ako ostatní ľudia. Cíti sa preto nesmierne osamelo.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by John Junior (@johnjuniorofficial)

Veľkú úlohu v jeho psychike zohráva aj kritika, s ktorou sa musí vyrovnávať. Aj preto sa o svoje každodenné problémy delí na sociálnych sieťach. V deň svojich narodenín sa na Instagrame rozhodol podeliť o svoj príbeh a vysvetliť, prečo nedokáže jedlo konzumovať inak ako kliešťami. Informovanosť totiž pomáha ľuďom veci pochopiť a praje si, aby dokázali pochopiť aj jeho. Hoci si uvedomuje, že mu nikto celkom neporozumie, ak si tým každý neprejde, ale chcel by zmierniť kritiku, ktorej sa mu pravidelne dostáva.

Dnešné nastavenie spoločnosti praje ľuďom, ktorí sa chcú deliť o svoje jedinečné príbehy. Sme nesmierne šťastní, že sa to deje, a aj prostredníctvom tohto článku vás vyzývame, aby ste sa nebáli byť sami sebou. Prvý krok býva vždy najťažší, ale len ten vás dokáže preniesť na miesto, kde chcete byť.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.