Muž, ktorý fingoval únos lietadla kvôli svojej partnerke sa dozvedel ten najhorší možný verdikt – odsúdili ho na doživotie

3851

Nie vždy je každý originálny nápad aj rozumný. Zrejme neexistuje veľa ľudí na svete, ktorí by len preto, aby prinútili presťahovať sa svoju priateľku/a k sebe, urobili niečo takéto šialené. Plán muža poslať varovný list leteckej spoločnosti bol však taký zúfalý, až za neho dostal v týchto dňoch zrejme ten najkrutejší trest.

Podnikateľ z Bombaja, Birju Salla, napísal ešte v roku 2017 leteckej spoločnosti list, že v lietadle Jet Airways sa nachádza skupina únoscov. Túto spoločnosť si vybral preto, že tam pracovala jeho priateľka. Lietadlo letelo z Bombaja do Dillí, no práve kvôli jeho hrozbám boli nútení núdzovo pristáť skôr. Piloti tak lietadlo nasmerovali na letovisko Ahmedabád. Našťastie pristáli bezpečne a bez akýchkoľvek incidentov. Bol to však len planý poplach a žiadna skupina únoscov v lietadle nebola. Po pristáti oznamovateľa zadržali.

jet airways fotografia
Foto od allenthepostman

Neskôr sa k činu priznal a povedal, že listom chcel iba spôsobiť to, aby Jet Airways zrušil lety do Dillí. A to preto, že žena pracovala pre leteckú spoločnosť práve v tomto meste a chcel ju tak prinútiť, aby dala výpoveď a presťahovala sa k nemu do Bombaja. Ona totiž túto možnosť predtým odmietala, a preto sa muž rozhodol pre takýto zúfalý čin. Vtedy si však zrejme neuvedomoval isté skutočnosti. A síce, že okrem toho, že stratí svoju partnerku, tak bude odsúdený na doživotie. A to sa aj v týchto dňoch stalo.

India má totiž veľmi prísne nastavenú legislatívu v prípade únosov a trestá ich buď doživotím alebo rovno trestom smrti. Jeho právnik sa ale vyjadril, že voči verdiktu sa plánujú odvolať. „Musíme ale pochopiť, že podľa nového zákona týkajúceho sa únosov existujú iba dva druhy trestov – doživotné väzenie alebo trest smrti. Takže sudca mal len tieto dve možnosti,“ povedal právnik. Okrem toho zákon stanovuje aj konfiškáciu všetkých hnuteľných a nehnuteľných vecí páchateľa. Všetok majetok tak Sallovi zhabali.

Táto letecká spoločnosť už dnes neexistuje, pretože v tomto roku skrachovala. Nebola schopná platiť ani za palivo a tak bola nútená zrušiť všetky svoje medzinárodné a vnútroštátne lety. Aj keď sa povráva, že investori sa ju snažia oživiť, no žiadne konkrétne plány zatiaľ neexistujú. A nešťastný muž má nakoniec vlastne to, čo chcel aj keď s tým rozdielom, že na slobode si to už neužije.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre