Muž s alzheimerovou chorobou vylieza už 50 rokov každý deň na rovnaký vrch

857

Nie každý má to šťastie, že je zdravý a môže si svoj život užívať naplno. No častokrát aj chorí ľudia sú tak psychicky silní, že sa svojmu osudu nepoddajú a bojujú s chorobami tak, ako najlepšie vedia.

68-ročný muž s alzheimerovou chorobou vylieza za posledných päťdesiat rokov na tú istú horu každý deň. Odhaduje sa, že tento starší muž vyliezol na vrchol v Cumbrii v Anglicku už najmenej 5 000 krát. Niekedy vylezie na vrchol aj dvakrát za deň a to bez ohľadu na počasie.

hiking fotografia
Photo by Hermann

Okrem toho, že si udržuje svoju kondíciu, hovorí tiež, že sa stará o zdravie a disciplínu. Má chronický únavový syndróm a v roku 2000 mu diagnostikovali aj pernicióznou anémiu. Jeho telo odmieta injekčnú liečbu B12, ktorá je potrebná na zmiernenie tohto ochorenia a doktori mu dávajú iba tri roky života.

„Moje telo príjme iba malé množstvo B12,“ hovorí Jair The Guardian. „Jednoducho pokračujem v cvičení, keďže moje telo malo dve možnosti: buď som mohol sedieť a zomrieť alebo využívať z tela všetko to, čo sa ešte dá.“ Hoci sa dokázal vysporiadať z chudokrvnosťou, alzheimerovu chorobu sa doktorom podarilo odhaliť až pred štyrmi rokmi.

Jairovo riešenie? Pokračuje v turistike a vystupuje na vrchol, ktorý meria 803 metrov. Cvičenie slúži ako prostriedok na zastavenie demencie, preto táto jeho rutina rozhodne pomáha.

„Všetko, čo viem je, že sa mi môj stav nikdy nezlepší, ale zároveň si nemyslím, že sa mi to zhoršuje rýchlo,“ dodáva.

Zdroj: goodnewsnetwork

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.