Muž žaluje lotériu po tom, čo mu odmietli dať výhru 340 miliónov

1962

Predstavte si, že ste vyhrali 340 miliónov a keď si ich v lotérii prídete prevziať povedia vám, že je to chyba. Toto je reálny príbeh muža, ktorý sa rozhodol o svoju výhru bojovať. 

Začiatok plný nádeje

John Cheeks, obyvateľ Washingtonu D.C., si kúpil tiket Powerball, ktorý mu o dva dni neskôr prinesie šokujúcu správu. Jeho čísla, výber založený na dátumoch rodinných narodenín a osobne významných číslach, sa zjavili ako výherná kombinácia.

man, money, tablet
Autor tejto fotografie je Tumisu

Zvrat osudu

Radosť však trvala krátko. Keď Cheeks prišiel do kancelárie lotérie, aby si vyžiadal svoju výhru, bol odmietnutý s vysvetlením, že zobrazenie jeho čísel ako výherných bolo len omylom stránky.

Technická chyba s veľkými dôsledkami

Za zmätkom stál technický tím, ktorý pri testovaní systému neúmyselne zverejnil testovacie čísla na živej stránke. Táto chyba vyvolala reťazec udalostí, ktoré viedli Cheeksa k rozhodnutiu konať.

monitor, error, problem
Autor tejto fotografie je Mocho

Bitka o spravodlivosť

Povedali mu, nech svoj tiket vyhodí do koša, pretože v skutočnosti nie je výherný. Cheeks, namiesto toho, aby sa zmieril s odpoveďou lotérie, sa obrátil na právnika a podal žalobu. 

Čo na to právnici?

Cheeksov právnik pre NBC povedal: “Vyjadrili sa, že to bola chyba na strane ich dodávateľa, no ešte som nevidel dôkazy, ktoré by to potvrdili. Aj keď sa stala chyba, otázka je: Čo s tým urobia?’’

four men looking to the paper on table
Autor tejto fotografie je Sebastian Herrmann

Je otázne, či sa podarí Cheeksovi vybojovať svoju výhru späť, faktom ale je, že za chyby sa platí. Uvidí sa, či sa týmto riadi aj lotéria, ktorá mu odmietla výhru vydať. Čo by ste na jeho mieste robili vy? Napíšte do komentára.

Zdroj

Tomáš Hanták
Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre