Muža zachránila pred zatknutím drzá čajka, ktorá mu spred nosa policajtov ukradla marihuanu

4539

Šťastie, šťastie a ešte raz šťastie. Aj takto možno popísať prípad chlapíka zo Švédska, ktorého len úplná náhoda zachránila pred trestom resp. väzením. Mužovi sa totiž podarilo vyhnúť zatknutiu a možnému uväzneniu len vďaka tomu, že mu drzá čajka ukradla vrecúško s marihuanou.

Seagull fotografia
Foto od Free-Photos

K bizarnej krádeži došlo krátko pred tým, ako sa k mužovi vydali dvaja dôstojníci, ktorí mali na sebe oblečené bežné oblečenie. Mali totiž vážne podozrenie, že užíva zakázanú látku v podobe drogy, ktorá je vo Švédsku protizákonná. Udialo sa to na kultúrnom festivale v Göteborgu, keď sa spočiatku vydali k vedľa sediacej žene, ktorá fajčila marihuanu. V severskej krajine sa to považuje za závažný trestný čin a švédske vlády odmietli možné liečivé prínosy marihuany. Spomínaný chlapík sa nachádzal len tesne pri dôstojníkoch a obával sa čo bude, ak ho odhalia.

Keď k nemu kráčali policajti, mužovi nebolo všetko jedno. Anonyma chytala panika a pomýšľal aj na únik, ku ktorému však nedošlo. Obával sa o svoj osud a niet divu prečo, keďže Švédsko je známe tým, že čo sa týka drog, má jeden z najtvrdších zákonov na svete. Prišlo však niečo, čo nik nečakal. Keď sa jeden z dôstojníkov sklonil, aby chytil tašku, čajka so zjavným pohŕdaním zákonom chytila sáčok s marihuanou do zobáka a odletela. Hovorca polície v Göteborgu povedal, že vrecúško obsahovalo asi 10 gramov drogy.

„Policajti neočakávali, že by v tomto prípade zasiahla tretia strana. Na mieste bolo veľké množstvo čajok, jedna z nich videla svoju šancu, ktorej sa ihneď chopila. Čajka rýchlo zmizla a policajti už len vstali a sledovali, ako dôkazy miznú na oblohe.“ Spomínaná žena však nemala toľko šťastia a bola na mieste zatknutá.

 

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre