Mysleli si, že zo zamrznutého jazera v Estónsku zachránili psa, no u veterinára im povedali niečo iné

11966

Stavbári z Estónska zachránili mrznúce zviera z rieky. Vtedy ešte netušili, že to bude dobrodružstvo ich života. Rando Kartsepp, Robin Sillamäe a Erki Väli práve bagrovali, keď si odrazu všimli, že zviera pláva cez zamrznutú rieku Parna a zachytilo sa. Spočiatku si mysleli, že ide o psa. Vytiahli ho z vody, zabalili do uteráka a vložili do auta, aby ho zahriali. „Museli sme ho preniesť cez svah. Bol vážne ťažký,“ spomína jeden z pracovníkov.

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Kontaktovali záchranu zvierat a povedali im, aby vzali „psa“ na veterinárnu kliniku v neďalekom meste. Rando, jeden z robotníkov povedal, že zviera pokojne spalo v aute a jeho hlava spočívala v lone muža. Podľa neho bol veľmi pokojný. Špecialisti neskôr zistili, že divoké zviera malo v danej chvíli nízky krvný tlak, čo zrejme vysvetľuje jeho poslušné správanie.

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Lekári na klinike zviera prehliadali a ani si pritom nevšimli, s kým sa v skutočnosti zaoberajú. Bol to miestny lovec, ktorý nakoniec povedal, že ide o vlka, nie priateľského psa, ako si doteraz mysleli. Potvrdil, že ide o ročného samca. Vlka napokon doošetrovali a keď bol opäť plný života, vrátili ho do voľnej prírody spolu s GPS obojkom.

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Estónska únia pre ochranu zvierat zaplatila za jeho liečbu a neskôr sa pre médiá vyjadrila takto: „Sme šťastní, ako to všetko dopadlo a chceme poďakovať všetkým účastníkom – najmä tým mužom, ktorí vlka zachránili a tiež lekárom kliniky, ktorí sa nebáli liečiť toto divoké zviera.“

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Zdroj

 

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre