12 vecí, na ktoré by ste mali myslieť, keď zase všetko pokašle

2640

Život je jedná dlhá sínusoida. Raz ste hore a raz ste dole. Keď sa všetko v živote pokazí, zvykneme to prežívať oveľa intenzívnejšie, ako keď sa nám stane niečo dobré a tešíme sa z toho. Pokiaľ sa negatívne veci stávajú veľmi často, zvykneme upadať do akejsi apatie a často si nastavíme v sebe celkový negatívny prístup k životu. V týchto prípadoch sa radosť vytráca skoro úplne. Je teda na mieste vedieť ako zamedziť tomu, aby nás negatívne myšlienky úplne pohltili a ako prekonať v živote to zlé čo najskôr. Skúste si spomenúť vždy na týchto 12 vecí a budete sa cítiť omnoho lepšie.

Žiadny problém netrvá večne

3 7
Zdroj: canva

Dookola sa spytujete sami seba, že prečo práve vy, prečo sa všetky zlé veci musia diať iba vám a podobne. Je to normálne. Každý si z času na čas kladie podobné otázky. Ale ak sa chcete cez to zlé preniesť a to zlé čo najskôr vyriešiť, nesmiete si ich klásť príliš často. Sú totiž príliš toxické a jediné čo spôsobia je to, že sa začnete ľutovať. Skúste si radšej dookola opakovať, že žiadna nepohoda ani problém netrvá večne a vaša situácia sa určite onedlho zmení k lepšiemu. Pomôže vám to získať aspoň aký taký nadhľad a ukľudniť sa.

Všímajte si, v čom sa vám v živote darí

Ak je to pre vás veľmi zložité, tak si vecí, ktoré sú vo vašom živote fajn, spísať na papier alebo povedať nahlas. Len tak sami pre seba. Možno si ich totiž vôbec neuvedomujete alebo za tie vecí nie ste vďační a beriete to dobré proste ako samozrejmosť. Takto pochopíte, že vôbec na tom nie ste až tak zle a bude sa vám ľahšie dýchať. S trochou dobrého pocitu sa vám problémy budú riešiť ľahšie.

Ste strojcom svojho vlastného šťastia

4 2
Zdroj: canva

Akonáhle sa vám v živote niečo brutálne pokašle, neobzerajte sa okolo seba. Nie je tam nik, kto to za vás vyrieši, ani nikto kto vám povie, ako sa k tomu máte postaviť. Ak si želáte byť v živote spokojný a šťastný, tak jednoducho buďte. Žiaden problém vám v tom nemôže zabrániť. Šťastie je voľba. A neexistuje šťastný život, v ktorom nie sú problémy. Taký život nemá nikto. Preto je načase, aby ste si to uvedomili aj vy.

Do istej miery máte nad všetkým kontrolu

Je strašné, keď máte pocit, že strácate vo svojom živote kontrolu a pôdu pod nohami. Ale ani v tej najhoršej situácii to tak úplne nie je. A to by ste si mali uvedomiť. Kontrolu máte vždy do istej mieri vo svojich rukách. Keď vo vašom živote nastanú temné časy, máte minimálne kontrolu nad tým, ako sa k nim postavíte a ako to celé budete vnímať a prežívať. A aj keď to tak možno vôbec neznie a už vôbec to tak nevyzerá, je to kontrola s veľmi silným vplyvom na vašu psychickú podobu. Takže si dovoľujeme tvrdiť, že ten najdôležitejší tip kontroly, máte pevne v rukách. Lebo keď ste psychicky v pohode, prekonáte predsa každý problém, nie?

Väčšina problémov, bude o pár rokov úplne nepodstatná

5 3
Zdroj: canva

Toto asi počúvate dookola. Príde vám to možno, že niekto zľahčuje vaše problémy, ale vôbec to tak nie je. Keď sa nad týmito slovami hlbšie zamyslíte, nikto z nás nevie, čo bude zajtra. Nie to ešte o pár rokov. Takže aj vaše problémy, ktoré máte dnes, aj keď sú akokoľvek ťažké, budú za nejakú dobu iba nepríjemnou spomienkou alebo možno ani to nie. Keď v sebe nájdete silu a uvedomíte si to, budete mať nad svojím nešťastím väčšiu moc a budete sa na to pozerať z úplne inej perspektívy.

Kľudne požiadajte o pomoc

Je vám trápne niekoho otravovať so svojimi problémami? To je blbosť. Ak potrebujete pomoc, tak o ňu požiadajte. Nie je na tom nič zlé a ani trápne. Nemusíte sa ani hanbiť ani mať pocit, že ste zlyhali, ak veci neviete vyriešiť sami. Každý z času na čas pomoc potrebuje a to aj s úplnými maličkosťami. Preto sa nemáte čoho báť a pomoc určite vyhľadajte. Pomoc v akejkoľvek podobe, vám uľahčí riešenie problémov a budete to mať skôr za sebou.

Zmierte sa s vecami, ktoré nemôžete zmeniť

6 3
Zdroj: canva

A nechajte tie veci, nech si sami plynú. Vieme. Je to ťažké, ale keď sa to raz naučíte, tak je to ohromne oslobodzujúce. Vaše problémy sa tak zredukujú takmer na polovicu. Pýtate sa ako je to možné? Je to už tá naša ľudská nátura, že problémy si veľmi často vytvárame sami. A úplne najradšej nás štvú veci, ktoré nemôžeme zmeniť. Zbytočne sa nimi umárame a pokladáme ich za veľký problém a úplne zbytočne. V živote je potrebné sa fixovať na veci, ktoré zmeniť môžeme. Tak sa nás život zlepší a budeme oveľa šťastnejší.

Nájdite vo všetkom aj to dobré

Je veľkým darom mať schopnosť vidieť v zlých ľuďoch a situáciách aj to dobré. Málokto to dokáže. Keď sa však správne nastavíte, zvládnete to aj vy. V každom zlom momente a probléme existuje aj tá pozitívna stránka, ktorá v sebe buď nesie nejaké ponaučenie alebo vám jednoducho prinesie aj niečo dobré, nielen to zlé. Každá minca má dve strany. Skúste sa tak pozerať aj na vaše nepríjemné situácie a uvidíte, že to s vami nie je až také zlé.

Už ste prežili horšie veci

7 2
Zdroj: canva

Skúste si spomenúť na všetky tie sračky, ktoré už máte za sebou. Ako ste to skvele zvládli a ako ste z nich vzišli ešte silnejší. To, čo sa vám deje teraz, je možno iba slabý odvar niečoho, čo už zažili. Ak ste teda dali tie horšie veci, určite zvládnete aj toto. Len musíte byť k sebe milý a trpezlivý. Všetko zlé raz pominie. Vy budete zase o niečo silnejší a budete si môcť o to viac užívať život.

Starajte sa o seba

Keď sa veci v živote poserú, posledné na čo myslíte, je starať sa o seba. Ale to musíte. Celý tento boj vás bude stáť množstvo síl a energie, preto musíte na seba dávať pozor a extra sa o seba starať. Dobre a pravidelne jesť a spať. Ísť si vyčistiť hlavu, zacvičiť si a podobne. Keď sa svet okolo vás rozbíja na márne kúsky, vy musíte byť svojou prioritou číslo jedna. Musíte predsa nejako čeliť svojím problémom a nie sa zložiť hneď pri prvom náznaku nepohody.

Nikdy nepodceňujte silu pozitívneho myslenia

8 1
Zdroj: canva

Nemyslíme tým falošnú, agresívnu prehnanú pozitivitu. To určite nie. Na veci sa musíte pozerať triezvo a keď máte v živote veľké problémy, neostáva vám nič iné, ako čeliť krutej realite. Ľahšie to však ide s pozitívnym prístupom. Nemusíte sa škeriť od ucha k uchu alebo si dookola opakovať, že vaše problémy nie sú vlastne problémy. Skôr sa zamerajte na pozitívnu vieru, že sa všetko čoskoro skončí. A verte tomu, že sa to všetko dobre dopadne. Pozitívne si nastavte aj riešenia svojich problémov a pôjde to všetko ako po masle.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.