V obľúbených dovolenkových rezortoch sa rozhodli pre rázny krok. Pre Slovákov to zrejme nebude vôbec potešujúca správa. Každý totiž vie, že slovenský dovolenkári si veľmi radi vypijú, zvlášť, ak trávia chvíle ďaleko od domova a užívajú si najmä počas leta aspoň niekoľko dní oddychu. Veď slovo dovolenka je od slova “dovoliť si”. Všetci tí, ktorí si radi vypijú, by sa teraz mali mať na pozore.

Voľný alkohol v hoteloch all-inclusive na Mallorce a na Ibize bude po mnohých návrhoch zakázaný. Vláda Baleárskych ostrovoch tak rozhodla v týchto dňoch. Týmto zákazom chcú skončiť so spotrebou obrovského množstvu alkoholu, ktorý prispieva k agresívnemu i nespoločenskému správaniu.

mallorca hotel fotografia
Foto od Mac Hotels

Tieto, trochu kontroverzné návrhy, sú už v záverečnej fáze prípravy. Po ich aplikácii budú znamenať veľkú zmenu v týchto kvalitnejších hoteloch, pretože voľný alkohol už nebude dostupný ani v hotelových baroch. Každý hosť, ktorý bude chcieť piť kdekoľvek v areáli, bude musieť privolať čašníka, objednať si, počkať na nápoje a potom zaplatiť účet. Ani v chladničkách nebude voľný prístup k pivu či iným alkoholickým nápojom. Okrem toho sa budú uplatňovať aj ďalšie pravidlá.

Oddelenie cestovného ruchu má tiež v úmysle zakázať plastové taniere, príbory, poháre a predmety na jedno použitie. Tie totiž využívajú hotely veľmi často, aby sa tak vyhli umývaniu, ale aj z bezpečnostných dôvodov v blízkosti bazéna a záhradných plôch. Baleárska vláda sa vyjadrila, že to nie je šetrné k životnému prostrediu a hľadá alternatívne možnosti.

Okrem toho sa budú musieť všetky all-inclusive hotely zaregistrovať. V súčasnosti oficiálne údaje naznačujú, že na Baleárskych ostrovoch funguje celkovo 270 zariadení, no môže ich byť aj o dosť viac. Každopádne, pre niekoho je to možno potešujúca správa, pre iných zas nie. A takisto sa to nebude dvakrát páčiť hotelom, ktorým tým pádom zrejme klesnú tržby.

Zdroj

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť