Milujete ticho, pokoj a nádherné prostredie prírody? Toto sú najkrajšie dedinky, ktoré sa rozhodne oplatí navštíviť 

360

Ak žijete alebo navštevujete veľké mestá, určite považujete za obrovskú výhodu, že máte veľa vecí hneď po ruke. Môžete sa najesť v luxusných reštauráciách, navštíviť koncerty alebo veľký park. Zároveň sa však musíte vysporiadať s dopravnými zápchami, vysokou kriminalitou a početnými davmi ľudí. Na druhej strane, ak navštívite nejakú dedinu, nemusíte nič z tohto riešiť. Všetko, čo máte, je pokoj, mier a pravdepodobne občania, ktorí sú v posteli o 20:00. Ak je to presne podľa vašich predstáv, tu je 8 dedín, ktoré by ste si určite mali pozrieť.

1. Giethoorn, Holandsko

Zdroj: unsplash

Giethoorn, ktorý sa nachádza v už aj tak ospalej časti Holandska, je tým pravým miestom, kde sa vám nikdy nestane, že vás omrzí pohľad na stromy. Vzhľadom na to, že je obklopený národným parkom De Weerribben-Wieden, je tu veľa rozmanitej zelené. Existuje tiež približne 150 mostov, ktoré spájajú Giethoorn. Niektorí by to dokonca mohli nazvať holandskými Benátkamu, aj keď my radšej nazývame Benátky talianskym Giethoornom, čo má za následok veľa zmätených pohľadov, čo je presne to, čo tu radi vidíme. 

2. Marsaxlokk, Malta

Zdroj: unsplash

Ak sa chystáte na Maltu, žiadny výlet by nebol dokonalý bez návštevy Marsaxlokku. Táto rybárska dedina je známa svojimi rybami. Farebné lode (miestne známe ako asluzzus), ktoré zapĺňajú prístav, tiež dopĺňajú pokojnú scenériu tohto miesta. Môžete sa pokochať do sýtosti a potom sa vydať na obed do reštaurácie Tex-Mex na ulici Triq Tat Trunciera.

3. Gasadalur, Faerské ostrovy, Dánsko

Zdroj: unsplash

Dedina Gasadalur nie je najjednoduchším miestom k návšteve, vzhľadom k ceste, ktorá k nemu vedie a to bude pravdepodobne i dôvod, prečo sa kože pýšiť len 18timi obyvateľmi. Nachádza sa totiž na okraji vysokého útesu a je obklopená horami, ktoré poskytujú neuveriteľné výhľady. Môžete dokonca navštíviť papuchalky! Nie naozaj. Žiadne papuchalky v Gasadalure. Ale určite sme ťa na chvíľu nadchli, však?

4. Bibury, Anglicko, Spojené kráľovstvo

Zdroj: unsplash

So svojimi kamennými kolážami, ktoré sa datujú do 17. storočia, a pokojnou riekou Coln, ktorá preteká dedinou, nie je prekvapením, že ľudia sa hrnú do Bibury v grófstve Gloucestershire, aby si to tu odfotili, či natrafili na hobita. 

5. Freudenberg, Porýnie-Vestfálsko, Nemecko

Zdroj: unsplash 

Toto úchvatné stredoveké mesto nachádzajúce sa v Porýní-Vestfálsku ponúka divadlo pod holým nebom, ktoré priťahuje 50 000 návštevníkov na rôzne predstavenia, a kostol, ktorý bol postavený v roku 1200. Všetky domy sú rovnakej veľkosti a vzoru, no skôr, ako prevrátite oči a poviete „vitajte v krajine rozľahlej predmestskej zástavby“, radi by sme vás informovali, že ide o domy, ktoré pochádzajú zo 17. storočia.

6. Pariangan, Indonézia

Zdroj: unsplash

Táto dedina v provincii Západnej Sumatry v Indonézii je domovom národa Minangkabau, ktorý je známy svojou bohatou kultúrou. Nájdete tu tradičné, dobre zachované obydlia, ktoré tu stoja bezmála tristo rokov, majú nádherné drevorezby a steny tkané z ratanu. Je tu tiež veľká mešita, o ktorej sa predpokladá, že bola postavená začiatkom 19. storočia.

7. Savoca, Taliansko

Zdroj: unsplash

Táto dedina nachádzajúca sa na severovýchode Sicílie nemusí byť taká známa ako neďaleké mesto Taormina, ale i tak stojí za návštevu. Je jedinečne sicílsky so svojimi nadčasovými kostolmi, domami a inou architektúrou. Nie je žiadnym prekvapením, že Francis Ford Coppola si vybral Savoca ako miesto pre niektoré scény vo filme Krstný otec II.

8. Dedina Šmolkov, Španielsko

Zdroj: unsplash

Kedysi bol Júzcar typickou španielskou dedinou s bielymi domami. Potom sa však miestni obyvatelia dohodli so španielskou divíziou Sony, že namaľujú všetko na modro, aby podporili vydanie filmu „Šmolkovia“, ktorý im zanechal celkom pekné dedičstvo. Je to preto, že po skončení propagácie v decembri 2011 miestni obyvatelia hlasovali za referendum, aby bola obec natrvalo vymaľovaná na modro, pretože, počas 6-mesačnej propagácie prilákala 95 000 návštevníkov. Aj keď oficiálny názov zostáva Júzcar, pre turistov je to dedina Šmolkov. 

Zdroj 

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre