Nádherné miesta v Európe, ktoré stojí za to navštíviť

2016
Naša zem je posiata nádhernými miestami. V tomto článku si ale teraz posvietime na tie najkrajšie miesta v Európe. Ak ste v niektorých z nich ešte neboli, určite porozmýšľajte či sa najbližšie nevyberiete na miesta z nasledujúceho zoznamu:
 

1. Hallstatt, Rakúsko

 
Táto malá dedinka sa rozprestiera dole svahom k brehom jazera Hallstatt a je obklopená horami. Zima je tu tiež nádherná, hlavne v období Vianoc keď sneh pokrýva strechy domov a kostolov a na námestí sa otvárajú Vianočné trhy. Nachádza sa tu najväčšia zbierka lebiek v kostnici ktorý je umiestnený v kaplnke sv. Michala. Taktiež je tu pohorie Dachstein v ktorého útrobách nájdete ľadový palác. Nesmieme zabudnúť aj na to, že patrí k svetovému dedičstvu UNESCO.
 
hallstatt g767a8043f 1280
Zdroj: Pixabay

2. Plitvicke jazerá, Chorvátsko

 
Ak ste niekedy videli film Poklad na striebornom jazere kde sa Vinetou skrýval pred banditmi, tak by ste aj mali vedieť že práve na Plitvických jazerách sa tento film natáčal. Najstarší národný park sa taktiež môže pýšiť 16 smaragdovo-zelenými jazerami a niekoľkými krásnymi vodopádmi. Popri jazerách vedú drevené cestičky po ktorých si môžete prejsť celú trasu a kochať sa nádherou ktorá naozaj stojí za to.
 
lake gbe2823e23 1280
Zdroj: Pixabay

3.Santorini, Grécko 

 
Ostrov na ktorých nájdete nádherné čierno-kamienkové a červeno-piesočnaté pláže. Nad nimi nezameniteľné biele budovy ktoré sa týčia na skalách s výhľadom na kalderu. Kláštor s modrou kupolou pri ktorom si takmer každý musí spraviť fotku a magické západy slnka z hlavného mesta Oia. To je jednoducho Santorini. 
 
santorini gb16329d06 1280
Zdroj: Pixabay

4. Provensálsko, Francúzsko

 
Keď sa povie Provensálsko možno sa vám ako prvé vybavia levanduľové polia ktoré sú pre túto oblasť typické. No skrýva sa tu oveľa viac ako len to. Michelinská kuchyňa a jej skvelé jedlo, umelecké ateliéry kde nájdete diela slávnych umelcov a malebné cesty ktoré vedú popri plážach trblietavo-modrého mora.
 
abbaye de senanque gd031a041d 1280
Zdroj: Pixabay

5. Trolltunga, Nórsko 

Celé Nórske Fjordy oplývajú krásou. Asi ťažko tam nájdete miesto ktoré by vás neočarilo. No sú miesta ktoré aj napriek tomu prekonávajú tie ostatné. Medzi nich určite patrí aj 27 kilometrová  náročná túra (tam aj späť) do Trolltungy čo po Nórsky znamená jazyk trolla. Pri pohľade na skalu nám je asi jasné prečo toto miesto dostalo takýto názov. Nájdeme tu skalný útvar vyčnievajúci nad jazerom Ringedalsvatnet. Ľudia tu doslova čakajú v radoch, aby si na tomto mieste mohli odfotografovať.
 
water g3c743384c 1280
Zdroj: Pixabay

6. Laponsko, Fínsko

Pre tých z vás, ktorých už omrzeli klasické dovolenky pri mori a neprekáža vám zima, je tu Laponsko. Ľadová krajina pokrytá snehom s extrémnymi mínusovými teplotami v období zimy. Tak isto sa tu ale môžete previesť psím záprahom a stretnúť stáda sobov. Po novom roku sa však oteplí a sneh sa roztopí. Vtedy je aj väčšia šanca, že tu budete môcť pozorovať nezabudnuteľnú polárnu žiaru priamo z iglu hotelov zo svojej postele. Čo viac si želať?

aurora g5095c26cf 1280
Zdroj: Pixabay
 
Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.